یک مرد سیاهپوست آمریکایی در حالی که تصاویرش به طور مستقیم از اینترنت پخش می شد هدف شلیک ماموران پلیس آمریکا قرار گرفت و کشته شد.

شلیک مرگبار پلیس آمریکا به مرد سیاهپوستِ مبتلا به اختلالات روانی

  به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از دیلی نیوز ژورنال، یک مرد سیاهپوست در حالی که خودرو خود را در کنار اتوبانی در شهر  «کراکت کانتی» ایالت «تنسی» آمریکا پارک کرده بود هدف گلوله یک یا چند مامور پلیس قرار گرفت و کشته شد.

این مرد که «رادتی جیمز هِس» نام داشت، ۳۶ ساله و مبتلا به اختلال روانی دو قطبی بود. وی در حالی که دوربین تلفن همراهش را روشن کرده بود و تصاویرش به طور مستقیم به شبکه اجتماعی فیسبوک مخابره می شد، کنار اتوبان توقف کرده بود که هدف شلیک پلیس قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.

تصاویری که از این واقعه ضبط شده شامل دو فایل ویدئویی است. فایل اول که حدود ۲۰ دقیقه است، نشان می دهد او در حالی که خودرو خود را به صورت عمود بر یکی از خطوط جاده، در کنار اتوبان پارک کرده است با خودش حرف می زند. در انتهای این ویدئو، یک خودرو پلیس وارد تصویر شده و نزدیک خودروی رادتی هس توقف می کند. ظاهرا خودروی هس مانع از رفت و آمد وسائل نقلیه در جاده شده بود.

در ویدئوی دوم که حدود ۴ دقیقه است، صدای هس را می شنویم که خواهان صحبت با مقامات بالاتر پلیس می شود. در این ضمن خودروی او که توسط چند خودروی پلیس احاطه شده به سمت بیرون جاده حرکت می کند و تلفن همراهش کف خودرو می افتد و همزمان، صدای شلیک چند گلوله و سپس فریادهای دردآلود وی شنیده و تصاویری از شیشه های شکسته خودرو دیده می شود.

دفتر تحقیقات پلیس تنسی درباره اینکه آیا اسلحه ای در داخل خودروی هس مشاهده شده یا خیر اظهار نظر نکرده است. سخنگوی دفتر تحقیقات پلیس تنسی ادعا کرده هس قصد داشته است با خودرو به پلیس حمله کند، اما تصاویر ضبط شده چنین چیزی را نشان نمی دهد.

یکی از اقوام این مرد سیاهپوست می گوید او قصد آزار کسی را نداشته و اینکه در زمان حادثه، به خاطر شرایط روحی- روانی تمرکز ذهنی خود را از دست داده است و به همین دلیل خواهان ملاقات با مقامات بالاتر پلیس شده بود.

طبق آماری که روزنامه واشنگتن پست منتشر کرده، پلیس آمریکا در سال گذشته حدود هزار نفر را با شلیک مستقیم به قتل رسانده که بخش زیادی از این افراد، سیاهپوست و حدود یک چهارم از آنها مبتلا به بیماری های روانی بودند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.