با برگزاری بازی سوریه - ازبکستان در ورزشگاه هنگ جبات، به نظر می‌رسد AFC و FIFA کماکان به تبعیض‌های خود علیه ایران ادامه می‌دهند.

تبعیض فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا با تغییر محل دیدار سوریه

به گزارش قدس آنلاین، از هفته ششم مسابقات انتخابی جام جهانی ٢٠١٨ روسیه، تیم‌های ملی سوریه و ازبکستان در ورزشگاه هنگ جبات مالزی به میدان می‌روند. بازی قبل سوریه مقابل ایران و در ورزشگاه تانکو عبدالرحمان بود که شباهت بسیاری به باتلاق داشت تا یک زمین فوتبال و همین موضوع موجب تساوی بدون گل دو تیم شد و ایران نتوانست سه امتیاز بازی را کسب کند.

پیش از برگزاری بازی ایران - سوریه، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در نامه‌هایی اعتراض خود به وضعیت چمن ورزشگاه عبدالرحمان را به گوش کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون جهانی فوتبال رسانده بود اما آنها نظر دیگری داشتند تا اینکه آن بازی به هر شکل ممکن در ورزشگاه عبدالرحمان برگزار شد.

پس از بازی ایران و سوریه هم فدراسیون فوتبال ایران برگزاری بازی‌های باقی‌مانده سوریه مقابل رقیبانش در ورزشگاه عبدالرحمان را خواستار شد تا شرایط برای همه یکسان باشد، اما با برگزاری بازی سوریه - ازبکستان در ورزشگاه هنگ جبات، به نظر می‌رسد AFC و FIFA کماکان به تبعیض‌های خود علیه ایران ادامه می‌دهند.

در حالی که ازبکستان رقیب ایران برای صعود به جام جهانی است و تنها دو امتیاز کم‌تر از شاگردان کی‌روش دارد، از شانس زیادی برای شکست سوریه در این ورزشگاه برخوردار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.