دومین روز نام ‌نویسی داوطلبان ریاست جمهوری ایران مثل روز گذشته بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی داشت و این رسانه‌ها بیش‌تر بر موضوع نام‌نویسی محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین کشورمان تمرکز کردند.

بازتاب نام‌نویسی داوطلبان ریاست جمهوری در رسانه‌های عربی

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، النهار نوشت: محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران برای انتخابات ریاست جمهوری که قرار است ۱۹ می برگزار شود ثبت‌نام کرد و این اقدام احمدی‌نژاد مخالفت با دستور مقام معظم رهبری به شمار می رود.

اسپوتنیک عربی نوشت: محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور پیشین ایران به صورت غیرمنتظره به همراه حمید بقایی برای انتخابات آینده نام‌نویسی کرد و این اقدام احمدی‌نژاد بسیار غیرمنتظره بود زیرا بعد از نصیحت رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرده بود که در انتخابات شرکت نخواهد کرد.

اسپوتنیک عربی در ادامه نوشت: مشارکت احمدی‌نژاد در انتخابات به تائید صلاحیت وی از جانب شورای نگهبان بستگی دارد.

سی ان ان عربی نوشت: در زمان تنش ایران با ترامپ، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور پیشین ایران بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد. نام نویسی داوطلبان دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران صبح روز سه شنبه آغاز شد و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت.

العین نوشت:‌ در روز گذشته که اولین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ایران بود بیش از ۱۰۰ نفر نام‌نویسی کردند.

مصر ۲۴ نوشت: میرسلیم، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران نام‌نویسی کرد.

مصر ۲۴ در ادامه نوشت: انتخابات ریاست جمهوری ایران ۱۹ می و همزمان با انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا خواهد بود.

الیوم السابع نوشت‌: حمله آمریکا به سوریه بر انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیر خواهد گذاشت و بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان رقابت شدیدی ایجاد  کرد. این روزنامه در ادامه به نام‌نویسی احمدی‌نژاد پرداخت.

البدیل نوشت: اصولگرایان در مقابل حسن روحانی قرار گرفتند سپس با اشاره به نام‌های ابراهیم رئیسی و حمید بقایی به بررسی سوابق آنان پرداخت.

البدیل در ادامه نوشت:‌ انتخابات ریاست جمهوری ایران در حال برگزار می‌شود که خاورمیانه و منطقه در تنش و بی‌ثباتی قرار دارد.

صدی البلد نوشت:‌ محمود احمدی‌نژاد، ‌رئیس‌جمهور سابق ایران صبح روز چهارشنبه در دفتر وزارت کشور حاضر شد و برای انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد.

صدی البلد در ادامه به نقل از احمدی‌نژاد نوشت:‌ رهبر معظم انقلاب مرا نصیحت کرد تا در انتخابات شرکت نکنم اما نصیحت ایشان به معنای عدم مشارکت من نیست.

خبرگزاری رسمی کویت نوشت: نام نویسی داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران دیروز آغاز شد و در اولین روز نام‌نویسی ۱۲۶ نفر ثبت‌نام کردند.

خبرگزاری کویت در ادامه به سخنان پور علی مطلق، مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور پرداخت.

عین العراق نوشت:‌ محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد.

عین العراق در ادامه نوشت:‌ نام نویسی داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری دیروز صبح آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه دارد و انتخابات ریاست جمهوری ۱۹ می هم زمان با انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد.

التیار نوشت:‌ محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین و اصولگرای ایران در انتخابات این دوره ریاست جمهوری ایران شرکت خواهد کرد.

 القرطاس نیوز نوشت: محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران علی رغم دستور رهبر معظم انقلاب به طور رسمی در انتخابات ریاست جمهوری ایران شرکت کرد به دفتر انتخابات در وزارت کشور آمده بود.

روزنامه الریاض با منتشر کردن تصاویری از محمود احمدی‌نژاد نوشت:‌ رئیس‌جمهور پیشین ایران از دستور رهبر معظم انقلاب سرپیچی کرد و امروز در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران شرکت کرد.

این روزنامه در ادامه نوشت: نام‌نویسی داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران دیروز آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه دارد و بعد از آن شورای نگهبان شرایط سیاسی و اسلامی نامزدها را مورد بررسی قرار می دهد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.