مشهد- نایب رئیس اول سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی های مختلف بر پایداری مردم و مسئولان بر اندیشه امام راحل تاکید داشته اند، گفت: تداوم راه امام خمینی(ره)، تداوم راه امام زمان(عج) است لذا همه ما باید مراقب باشیم از این راه منحرف نشویم.

تداوم راه امام خمینی(ره) تداوم راه امام زمان(عج) است

به گزارش قدس آنلاین، ‌حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد در حرم مطهر امام رضا(ع) با اشاره به اینکه مردم غیور ورامین در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ راه انقلاب اسلامی را هموار ساختند، عنوان کرد: امام راحل به خوبی کشتی انقلاب را هدایت کرد و امروز نیز شاهد هدایت امواج خروشان انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلام توسط مقام معظم رهبری هستیم.

وی گفت: خداوند متعال درابتدای شکل گیری دین اسلام آیه‌ای، توأم با انذار و امید را بر پیامبر(ص) وحی کرد تا استکبار ستیزی با دشمنان و امیدواری به مستضعفان را به نمایش بگذارد.

حجت‌الاسلام ابوترابی فرد ابراز کرد: جان و روح اهل بیت(ع) و اولیاءالله از دنیا پرستی و معصیت به دور است، ایشان با تمام وجود تسلیم حق تعالی هستند.

وی «عبودیت خدا» و «اطاعت از پیامبر(ص) و ائمه هدی(ع)» را از ویژگی‌های بارز دانش آموختگان مکتب وحی معرفی و اضافه کرد: امام راحل که راه انقلاب اسلامی ایران را هموار کرد، دلی لبریز از محبت الهی داشت، ایشان برای رسیدن به قله بلند فقاهت تلاش بسیاری کردند و در دوران جوانی، مشکل جامعه اسلامی را «عدم حرکت برای خدا» اعلام کرده بودند.

نایب رئیس اول سابق مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرد: انسانِ عابد دو ویژگی دارد که شامل تواضع و هدایت مومنان می‌شود، در سیره امام راحل این دو ویژگی دیده می‌شود، ایشان دائما متواضعانه به دنبال هدایت مردم بودند و در این مسیر تلاش های ارزشمندی را انجام دادند.

وی افزود: امام خمینی(ره) عمرش را در مسیر خدمت بعد اسلام و مردم هزینه کرد، این دغدغه امام بود که مردم ایران از تحت نظام ستمشاهی خارج شوند و در برابر مستکبران جهانی بایستند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با اشاره به آیه «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» اعلام کرد: در این آیه خداوند متعال می فرمایند که امت مسلمان با یکدیگر متحد و مهربانند ولی در برابر کفار سرسخت و شدید عمل می‌کنند، امام راحل نیز در برابر ظالمان و مستکبران جهانی تا پایان عمر با صلابت ایستاد.

وی افزود: این امنیتی که اکنون در جامعه نهادینه شده است دست آورد فداکاری‌های امام راحل، شهدا، ایثارگران، جانبازان و مردان و زنانی است که خالصانه در راه خدا جهاد کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.