وزیر امور خارجه آلمان طی سخنانی از نگرانی درباره وقوع جنگ بین قطر و کشورهای عربی در پی تنش های اخیر میان آنها خبر داد و در عین حال فرصت را برای کاهش تنش همچنان مهیا دانست.

بحران بین قطر و کشورهای عربی می تواند به جنگ منجر شود

   به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از روسیا الیوم، «زیگمار گابریل» وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد که بحران بین قطر و  کشورهای عربی می تواند به جنگ منجر گردد.

گابریل روز شنبه در گفتگو با روزنامه «فرانکفورتر» افزود که همچنان فرصت برای کاهش تنش موجود است.

وی در عین حال گفت که در گفتگوهای روزهای گذشته با همتایان سعودی، قطری، ترکیه ای و همچنین تماس با وزرای خارجه ایران و کویت نگرانی خود را در این خصوص به آنها ابلاغ کرده است.

گابریل افزود: «پس از مذاکرات این هفته، به میزان خطرناک بودن شرایط پی بردم ولی معتقدم که همچنان فرصت‌های خوبی برای پیشرفت وجود دارد.»

وزیر امور خارجه آلمان همچنین نگرانی کشورش و جامعه بین الملل را درباره رویدادهای تنش آمیز خاورمیانه ابراز نموده و در عین حال ضرورت دستیابی به راهکار بحران و رفع محاصره هوایی و دریایی قطر را خواستار شد.

گفتنی است که عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر آغازگر تحریم و قطع روابط دیپلماتیک با قطر بودند و به تبع آن کشورهای وابسته نظیر دولت مستعفی یمن و لیبی نیز از این سیاست که به اتهام حمایت دوحه از تروریسم اعمال می شود، پیروی کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.