عضو پارلمان یمن اعلام کرد که تعداد جانباختگان بر اثر بیماری وبا به ۱۰۵۴ نفر افزایش یافته است و بیش از ۱۵۱ هزار یمنی هم به این بیماری مبتلا هستند.

آمار تلفات بیماری «وبا» در یمن/۱۰۵۴نفر جان خود را از دست داده اند

به گزارش قدس آنلاین، «الکحلانی» عضو پارلمان یمن آماری از شمار مبتلایان به بیماری وبا در این کشور اعلام کرد.

وی در همین راستا بیان داشت: تعداد جانباختگان بر اثر بیماری وبا به ۱۰۵۴ نفر افزایش یافته و بیش از ۱۵۱ هزار یمنی هم به این بیماری مبتلا هستند.

عضو پارلمان یمن تصریح کرد: از جامعه بین المللی درخواست می کنیم که برای نجات یمنی ها از نتایج خطرناک بیماری وبا سریعا کاری انجام دهند.

پیش از این صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) آماری از تعداد افراد مبتلا به بیماری وبا در یمن اعلام کرد؛ این سازمان در گزارش خود تصریح کرده است که حدود ۱۲۴ هزار شهروند یمنی به بیماری وبا مبتلا هستند. یونیسف افزوده است که نیمی از این ۱۲۴ هزار فرد مبتلا به وبا را کودکان یمنی تشکیل می دهند.

همچنین در روزهای اخیر دفتر سازمان بهداشت جهانی در یمن با انتشار گزارش جدیدی در صفحه اینترنتی خود اعلام کرد: از ۲۷ آوریل سال جاری میلادی به بعد در ۲۰ استان از ۲۲ استان یمن که بیماری وبا شیوع پیدا کرده است، ۹۲۳ نفر جان خود را از دست داده اند. در بیانیه دفتر سازمان بهداشت جهانی در یمن همچنین از ۱۲۴ مورد شناسایی شده یا مشکوک به این بیماری نیز خبر داده شده است.

گفتنی است، با توجه به ادامه تهاجم عربستان به کشور یمن نزدیک به ۳ میلیون نفر از مردم این کشور آواره شده و به دلیل عدم دسترسی به آب آشامیدنی و عدم جمع آوری زباله ها، مردم این کشور هر روز در معرض خطر مبتلا به بیماری مهلک وبا قرار دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.