۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۸
کد خبر: 543262

سرهنگ کرمی اسد، رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا گفت: در قانون راهنمایی و رانندگی ۲ کد تخلف برای سرعت غیرمجاز تعریف شده که مبلغ جریمه به نسبت تخلف متفاوت است.

جریمه سرعت غیرمجاز چقدر است؟

به گزارش قدس آنلاین،  سرهنگ کرمی اسد، رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا اظهار داشت: در قانون راهنمایی و رانندگی ۲ کد تخلف برای سرعت غیر مجاز  تعریف شده  که مبلغ جریمه به نسبت تخلف متفاوت است.

وی ادامه داد: در صورتی که راننده وسیله نقلیه‌ای تا ۳۰ کیلومتر بیش از سرعت مجاز رانندگی کند در کلانشهر‌ها و جاده‌ها ۶۰ هزار تومان، شهر‌های کوچک ۴۵ هزار تومان و در راه‌های روستایی ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا افزود: اگر راننده‌ای از سرعت مجاز بیش از ۳۰ کیلومتر به بالا رانندگی کند در جاده‌ها و کلانشهر‌ها ۲۰۰ هزار تومان، در سایر شهر‌ها ۱۸۰ هزار تومان و در راه‌های روستایی ۱۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

سرهنگ کرمی اسد با بیان اینکه برای رانندگی با سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر از حد مجاز علاوه بر جریمه، نمره منفی هم در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: برای رانندگان خودرو‌های شخصی ۵ تا ۱۰ نمره منفی و برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی ۱۰ تا ۱۵ نمره منفی در نظر گرفته می شود. / باشگاه خبرنگاران
 

منبع: خبرگزاری میزان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.