۸ تیر

۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۸
کد خبر: 551407

مالک آمازون با پشت سر گذاشتن بیل گیتس به پولدارترین مرد جهان تبدیل شد.

تصاویر/ ثروتمندترین افراد جهان

به گزارش قدس آنلاین،  بیل گیتس از سال ۲۰۱۳ این مقام را در اختیار داشت. در روز چهارشنبه بیل گیتس با ۹۰ میلیارد دلار دارایی پولدارترین مرد جهان بود اما در پایان روز با افزایش ۱۵ دلاری سهام آمازون، میزان دارایی های جف بیزوس از ۹۰ میلیارد گذشت و حالا مالک ثروتمند آمازون، پولدارترین انسان جهان به حساب می‌آید. با تغییرات مارکت در روزهای اخیر، ارزش سهام مایکروسافت دوباره افزایش یافت و بیل گیتس توانست جایگاه اول خود را از بیزوس پس بگیرد.

1-

۱- "جف بیزوس"، کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی در زمینه اینترنت و مدیرعامل و موسس آمازون با ۹۰.۶ میلیارد دلار ثروت

2-

۲- "بیل گیتس"، صاحب مایکروسافت با ۹۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار؛ او دیروز دوباره به صدر جدول ثروتمندترین ها بازگشت. دلیل این اتفاق یک افت در سهام بورس شرکت آمازون بود که کارشناسان میزان این افت را ۶۵ درصد (۶.۸۰ دلار) تخمین زده بودند.

3-

۳- "آمانسیو اورتگا"، مؤسس شرکت ایندیتکس و مالک فروشگاه های زارا با ۸۳.۵ میلیارد دلار ثروت سومین فرد ثروتمند جهان و ثروتمندترین فرد در اسپانیا معرفی شده است.

4-

۴- "وارن بافت" بازرگان برجسته ۸۶ ساله با ۷۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار

5-

۵- "مارک زاکربرگ"، برنامه‌نویس رایانه و مؤسس وب‌گاه شبکه اجتماعی آنلاین فیس‌بوک در آمریکا با بیش از ۸۲ میلیارد دلار ثروت

6-

۶- "کارلوس اسلیم" صاحب مکزیکی شرکت‌های ارتباطی با ۶۹.۱ میلیارد دلار ثروت

7-

۷-"لارنس جوزف الیسون" مدیرعامل و یکی از موسسین اوراکل است. لری الیسون سال ۱۹۷۷ کمپانی Software Development Laboratories را تاسیس کرد و ۲ هزار دلار سرمایه به این شرکت تزریق شد که البته ۱۲۰۰ دلار آن متعلق به خودش بود. ارزش خالص دارایی‌های او ۶۱.۹ میلیارد دلار است.

8-

۸- "میشل بلومبرک" کارآفرین و شرهدار پیشین نیویورک با ۵۳.۳ میلیارد دلار ثروت

9-

۹- "برنارد آرنولت" سرمایه‌گذار، بازرگان و نیکوکار فرانسوی با ۵۳.۲ میلیارد دلار ثروت

10-

۱۰- "دیوید کوچ"سهمدار شرکت کوچ (آمریکایی) با ۴۸.۵ میلیارد دلار ثروت

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.