صدر اعظم آلمان که در حال حاضر در مرخصی تابستانی به سر می برد با قربانیان حمله با چاقو در سوپرمارکتی در هامبورگ ابراز همدردی کرده و اعلام کرد که سریعا باید درباره این اقدام خشونت بار شفاف سازی شود.

واکنش مرکل به حمله تروریستی با چاقو در هامبورگ

به گزارش قدس آنلاین، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان با آسیب دیدگان حمله با چاقو در سوپرمارکتی در هامبورگ ابراز همدردی کرده و تاکید کرد که سوگوار قربانی این حمله وحشتناک است.

مرکل برای مجروحان این حادثه تروریستی آرزوی بهبود هر چه سریع تر کرده و اعلام کرد که این اقدام خشونت بار باید شفاف سازی شود.

وی تاکید کرد که برای این منظور در تماس مداوم با وزیر کشور و شهردار هامبورگ است.

پیش از این نیز "توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان از یک حمله وحشتناک به جامعه ما سخن گفته و به خانواده قربانی این حادثه تسلیت گفته و با آسیب دیدگان ابراز همدردی کرد. هم زمان وی از پلیس و شهروندان تشکر کرد که با اقدام به موقع سریعا عامل این حمله تروریستی را دستگیر کردند.

امروز مراسم یادبودی برای قربانیان و آسیب دیدگان این حادثه با حضور برخی مقامات برگزار شد و شرکت کنندگان برای قربانیان این حادثه وحشتناک یک دقیقه سکوت کردند.

"توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان تاکید کرد که سازمان ها باید زمینه ها و انگیزه های این اقدام را به صورت گسترده شفاف سازی کنند. وی ایدئولوژی جهادی ها را به عنوان علت و با توجیهی برای این اقدام ارزیابی کرده و گفت: انگیزه های واقعی همچنین می تواند در شخصیت عامل این حمله نهفته شده باشد.

روز جمعه یک مرد با یک چاقو به مشتریان سوپرمارکتی در هامبورگ حمله کرده که در این حادثه تروریستی یک نفر کشته و هفت نفر دیگر به شدت مجروح شدند.

بر اساس اطلاعات سازمان های هامبورگی فرد مظنون یک پناهنده متولد امارات بوده است و به گروه اسلام گراهای افراطی تعلق داشته است. همچنین برخی منابع، عربستان سعودی را به عنوان محل تولد عامل این حمله اعلام کرده اند.

این جوان ۲۶ ساله در ماه مارس سال ۲۰۱۵ به آلمان سفر کرده و در اواخر سال ۲۰۱۶ با درخواست پناهندگی وی در آلمان مخالفت شده بود.

در واکنش به حمله با چاقو در هامبورگ مجددا انتقاد ها به سیاست پناهندگان دولت آلمان بالا گرفته است.

یکی از سیاستمداران حزب سوسیال دموکراتاین انتقاد را وارد کرده است که چرا این فرد مظنون در بازداشت برای اخراج از آلمان قرار نگرفته است.

"وولفگانگ بوزباخ"، از سیاستمداران داخلی حزب دموکرات مسیحی هم خواستار کنترل های سختگیرانه تر برای مهاجران شده و تاکید کرد که ما باید بدانیم چه کسی به کشور ما می آید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.