اصفهان- رییس پلیس راهور استان اصفهان گفت: راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده ۸۰ درصد تصادفات فوتی اصفهان را به خود اختصاص داده اند.

راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده در تصادفات فوتی اصفهان سهم ۸۰ درصدی دارند

سرهنگ رضا رضایی در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین علت اصلی این موضوع را عدم توجه بعضی از رانندگان و عابران پیاده به حقوق یکدیگر عنوان کرد و افزود: در بسیاری از خیابان ها، خط کشی های عابر پیاده و پل های هوایی مخصوص عابران پیاده نصب شده اما عابران نسبت به آنها بی اعتنایی می کنند.

وی تاکید کرد: رانندگان هم باید به حق و حقوق عابران پیاده توجه داشته باشند اما متأسفانهذدر برخی مواقع توجهی به تردد عابران پیاده در محله ها و کوچه ها ندارند و با سرعت غیر مجاز رانندگی می کنند.

رییس پلیس راهور استان اصفهان تصریح کرد: این موارد باعث شده علیرغم کاهش تصادفات طی سنوات گذشته، همچنان راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده ۸۰ درصد تصادفات فوتی را به خود اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه میانگین سنی فوتی‌های تصادفات موتورسیکلت ۱۵ تا ۳۰ سال است، گفت: برخورد با راکبان متخلف موتورسیکلت در اولویت‌های مهم پلیس راهور استان قراردارد.

سرهنگ رضایی تاکید کرد: در حال حاضر در ۲۰ نقطه از شهر اصفهان برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف انجام می‌شود و دوربین‌های ثبت تخلفات موتورسیکلت و عابران پیاده در برخی از تقاطع‌های شهر اصفهان فعال شده‌اند.

وی در توصیه به راکبان موتورسیکلت، اظهارکرد: راکبان موتورسیکلت در نظر داشته باشند وسیله ای که در اختیار آنها قرار دارد، وسیله ای مناسب برای تردد است و موجب تسهیل در عبور و مرور آنها خواهد شد.
رییس پلیس راهور استان اصفهان افزود: موتورسیکلت ها اجازه حمل بار و مسافر با این وسیله نقلیه را ندارند. درصورتی که راکبان موتورسیکلت ها، مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نکنند، به طور یقین بی توجهی به این مساله به سهولت آنها را دچار حوادث ناگواری می کند که جبران ناپذیر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.