سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴

تسهیلات خودکفایی در سال جاری حداقل به ۲ و نیم برابر می‌رسد

یلدا در کوچه های فقر

کرمان - در جشن توانمندسازی ۲ هزار و ۴۵۲ خانوار کمیته امداد در جیرفت، با حضور فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور تفاهم‌نامه احداث ۲۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی پنج کیلو واتی بین کمیته امداد و صندوق کارکارآفرینی و برق شمال استان منعقد شد.

به گزارش قدس آنلاین، پرویز فتاح در جشن توانمندسازی ۲ هزار و ۴۵۲ خانوار کمیته امداد در جیرفت که صبح سه شنبه برگزار شد، اظهار داشت: ۸۰ درصد از واگذاری‌های توانمندسازی به این مناطق قرض‌الحسنه بوده است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی این نهاد کارآفرینی و خودکفایی مددجویان است، تصریح کرد: ارائه وام‌های قرض‌الحسنه برای کارآفرینی و خودکفایی مددجویان کار بزرگی برای منطقه است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور با تاکید بر اهمیت تقویت حرمت و ارزش کار در بین مددجویان اظهار داشت: مددجویان روحیه کار و کار آفرینی را در منطقه زنده می‌کنند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۴ هزار و ۵۰۰ نفر وام خود کفایی دریافت کردند تصریح کرد: تسهیلات خودکفایی در سال جاری حداقل به ۲ و نیم برابر می‌رسد.

فتاح با بیان اینکه از نظر ارائه تسهیلات هیچ محدودیتی نداریم، گفت: یک و نیم میلیارد تومان از صندوق ذخیره ارزی برداشت می‌شود اما این وام‌ها را باید به نیازمندان واقعی داده شود و نهایتا به ایجاد شغل و در جهت خود کفایی هزینه شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته صددرصد سهمیه استان کرمان جذب شده است اظهارداشت: در کمیته امداد باید با اصول و منطق تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گیرد و نباید حقی از کسی ضایع شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه در سال جاری عملکرد کمیته امداد کند بوده است، افزود: انتظار می‌رود تا با همت مسئولان همه منابع جذب شود و سهمیه هر منطقه برگشت نخورد.

فتاح با بیان اینکه ۲ هزار نیروگاه خورشیدی در این منطقه راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: بالاترین سهم راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی در کشور به این منطقه اختصاص داده شده که ظرف مدت یک سال انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی آمده کار آفرینی است، تصریح کرد: کمیته امداد برای خود کفایی و کارآفرینی مردم تلاش می‌کند و تاکنون نتیجه خوبی از این مهم گرفته است.

مسئولان در جهت محرومیت‌زدایی در جنوب استان کرمان اقدام کنند

احمد حمزه نماینده مردم شهرستان‌های قلعه‌گنج، کهنوج، فاریاب، منوجان و رودبارجنوب در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین اظهارداشت: طبق آمار اعلام شده جنوب کرمان محروم‌ترین نقطه کشور شناخته شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس این آمار و محرومیت‌های موجود، می‌طلبد توسط مسئولان توجه بیشتری به این منطقه شود.

وی با بیان اینکه با گذاشتن مبلغ کمی در اختیار مددجویان کمیته امداد می‌شود آنها را توانمند کرد گفت: امیدوارم بتوانیم با توان‌افزایی، بخشی از مشکلات منطقه را برطرف کنیم چرا که مردم منطقه نیازمند کمک مسئولان هستند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.