یکی از معروف‌ترین خانه‌های نشر دنیا می‌خواهد با همکاری جیمز کامرون مجموعه کتاب‌هایی تولید کند که تا بعد از منتشر شدن پنجمین فیلم «آواتار» هم ادامه خواهند داشت.

مجموعه کتاب‌های «آواتار» در راه هستند

به گزارش قدس آنلاین، هواداران «آواتار»‌ جیمز کامرون که تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما شد، به غیر از چهار دنباله‌ای که برای آن برنامه‌ریزی شده می‌توانند مشتاقانه منتظر چیز دیگری هم باشند: مجموعه‌ای از کتاب‌ها که بر پایه این مجموعه فیلم نوشته می‌شوند.

خانه نشر پنگوین رندوم هاوس روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد «مجموعه‌ای گسترده از کتاب‌ها در فرمت‌های بزرگسالان و کودکان» را بر پایه این فیلم علمی‌تخیلی و دنباله‌هایش که در راه هستند، منتشر کند.

هنوز مشخص نیست کتاب‌ها کی منتشر خواهند شد؛ قسمت دوم «آواتار» که نخستین دنباله آن است در حال حاضر در دست فیلمبرداری است و در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ روی پرده می‌رود. انتظار می‌رود تعدادی از بازیگران فیلم اول از جمله سیگورنی ویور، سی‌سی‌اچ پاوندر، سم ورتینگتون و زویی سالدانا در آن نقش‌آفرینی کنند.

فیلم اصلی «آواتار» که در سال ۲۰۰۹ روی پرده‌های سینما رفت داستان انسان‌هایی را تعریف می‌کرد که سعی دارند در قمری سکنی بگیرند که محل زندگی گروهی از آدم فضایی‌های آبی‌رنگ به اسم ناوی‌هاست. این فیلم در سراسر جهان بیش از ۲.۷ میلیارد دلار فروخت و تبدیل به موفق‌ترین فیلم تاریخ از نظر فروش گیشه شد.

پنگوین رندوم هاوس اعلام کرده در تهیه  کتاب‌ها با دیوید کامرون همکاری خواهد کرد.

در بیانیه این ناشر آمده: این همکاری بی‌سابقه به منظور گسترش و غنی‌کردن دنیای «آواتار» از طریق یک استراتژی نشر چند لایه‌ای عملی خواهد شد که از مراحل قبل از رسیدن به فیلم «آواتار ۲» آغاز می‌شود و تا بعد از اکران «آواتار ۵»‌ ادامه پیدا می‌کند.

این کتاب‌ها از طریق چند زیرشاخه پنگوین رندوم هاوس از جمله دل‌ری، کرنرستون و کتاب کودکان رندوم هاوس منتشر خواهند شد.

منبع:  لس‌آنجلس تایمز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.