۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
کد خبر: 583555

ساختار دفاعی استقلال آنقدر خوب هست که بتوان گفت این تیم در حال حاضر بهترین خط دفاعی را در بین ۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر دارد.

نقش باور نکردنی یک هافبک در استقلال

به گزارش قدس آنلاین، تیم فوتبال استقلال با ۹ گل خورده در پایان هفته هجدهم از نظر آماری بهترین خط دفاعی لیگ برتر بعد از پرسپولیس را دارد. اما از آخرین گلی که این تیم در لیگ خورده ۷۸۸ دقیقه می گذرد و این طولانی ترین دقایق گل نخوردن یک تیم در لیگ برتر  است که به تازگی رکورد آن در اختیار سید حسین حسینی سنگربان آبی پوشان قرار گرفته است.

استقلالی‌ها از هفته نهم کلین شیت‌های خو را آغاز کردند و تنها در هفته دهم یک وقفه بین آن افتاد. این تیم از هفته نهم تا هفته هجدهم جمعا در ۱۰ بازی تنها یک گل خورده که آن هم از روی نقطه پنالتی بوده است.

گذشته از نظمی که ساختار خط دفاعی آبی پوشان گرفته و درخشش سید حسین حسینی در درون دروازه این تیم که بارها با سیوهای منحصر به فردش مانع از فروپاشی دروازه آبی پوشان شده، از نقش یک هافبک توانمند دفاعی که به بهترین شکل ممکن نقش یک فرمانده را در میانه میدان این تیم ایفا می‌کند هم به راحتی نمی‌توان گذشت.

امید ابراهیمی اواخر فصل گذشته با مصدومیت از ناحیه عضله زیر شکم مواجه شد و بازی‌های انتهای فصل آبی پوشان را از دست داد. بزرگترین ضربه را استقلال از غیبت این بازیکن در دیدار با العین خورد. بعد از آن ابراهیمی عضله آسیب دیده‌اش را به تیغ جراح سپرد و هفته‌ها طول کشید تا به مرز آمادگی برسد. ابراهیمی برای اولین بار در آخرین دقایق دیدار این تیم با ذوب آهن در هفتمین هفته به میدان رفت. وی در هفته هشتم هم تنها چند دقیقه فرصت بازی یافت اما از هفته نهم در ترکیب ثابت آبی پوشان قرار گرفت.

استقلال از هفته اول تا ششم که به طور کامل  ابراهیمی را در اختیار نداشت ۶ گل دریافت کرد. در هفت هفتم این تیم در دقیقه ۷۸ دروازه‌اش مقابل ذوب آهن باز شد. ابراهیمی در دقیقه ۸۶ بعنوان بازیکن جانشین برای نخستین بار در این فصل به میدان رفت و هنگام گل خوردن این تیم در زمین نبود.

آبی پوشان در هفته هشتم در رشت مقابل سپیدرود به میدان رفتند و در دیداری که ۲ بر یک برنده شدند، در دقیقه ۸۶ دروازه شان باز شد و بعد از گل امید ابراهیمی بعنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شد.

ابراهیمی از هفته نهم در ترکیب ثابت استقلال قرار گرفت و در ۱۰ بازی آخر این تیم که ابراهیمی در ترکیب بود و فرماندهی میانه میدان را عهده دار بود، آبی پوشان تنها یکبار و از روی نقطه پنالتی دروازه شان باز شد.

این آمار نشان می‌دهد استقلال در غیاب ابراهیمی در ۸ بازی ۸ گل خورده و با امید ابراهیمی در ۱۰ باز فقط یک گل خورده که آن هم از روی نقطه پنالتی بوده است. 

هافبک ملی پوش و با تجربه آبی پوشان که با جرات می‌توان او را بهترین بازیکن این تیم در سه فصل اخیر معرفی کرد، بعد از بازگشتش به ترکیب ثابت توانست به ساختار دفاعی آبی‌ها سر و شکل داده و با قوه بالای رهبری‌اش در میانه میدان ساختار دفاعی این تیم را به بلوغ کامل برساند تا جایی که بتوان خط دفاعی آبی پوشان را بهترین خط دفاعی این مقطع از لیگ برتر دانست. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.