تبریز - جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اغتشاشات اخیر کشور و پاسخ محکم مردم انقلابی ایران به دشمنان، گفت: آمریکا همواره از نقشه‌های شومش برای ایران نتایج عکس می‌گیرد.

آمریکا از نقشه‌های شوم برای ایران نتایج عکس می‌گیرد

به گزارش قدس آنلاین، سردار حسین سلامی ظهر پنج شنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه عاشورا گفت: آذربایجان مهد ظهور شخصیت‌های جاودانه است و علما و ادیبان و شهیدان بزرگ از جمله مفاخر این خطه هستند.

وی ادامه داد: مردم آذربایجان مردم فهیم، بافرهنگ، رشدیافته و هوشمندی هستند و تاریخ این سرزمین گواه همه این موارد است. رفتاری که مردم این سرزمین در واقعه تلخ فتنه‌های اخیر از خود نشان دادند یک موضوع پرافتخار دیگری بود برای اثبات فهم و بصیرت و ژرفای آگاهی مردم.

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین افزود: هرچند تدبیر صحیح مسئولان و دوراندیشی و اقدامات مناسب یکی از عوامل مهم پیشگیری از این واقعه تلخ در آذربایجان بود ولی این آگاهی در وجدان عمومی مردم بود که توانست حق را از باطل تمییز دهد.

وی در ادامه درباره وفاداری مردم آذربایجان به انقلاب اسلامی تصریح کرد: نشان دادن روح وفاداری و فداکاری توسط مردم آذربایجان برای نظامی که آمده است کرامت مسلمانان را احیا کند و بر مجد وعظمت مسلمان بیفزاید  بسیار باارزش است.

وی با بیان اینکه ما اکنون در مقطع بسیار حساس و خطیر  و سرنوشت‌سازی از انقلاب اسلامی به‌سر می‌بریم، تاکید کرد: اسلام برای باز کردن زنجیر اسارت و بردگی از پای بشریت ظهور کرده است و باید با در نظر گرفتن این موضوع به راه خود ادامه دهیم.

سردار اضافه کرد: هرگاه اسلام در عرصه حاکمیت ظهور کرده همه قدرت‌های ستمگر جهان در مقابل او صف‌آرایی کردند. وقتی که اسلام در پرتو انقلاب اسلامی ظهور کرد زمانی بود که تمام مسلمانان جهان در گورستانی از جهالت مدرن به خوابی مرگ‌آلود فرو رفته بود و فرهنگ غنی آنان در پیشگاه حس قدرت‌طلبی از بین رفته بود.

وی با اشاره به ظهور دوباره و مقتدر اسلام در عصر حاضر به عنوان انقلاب اسلامی ایران، گفت: در انقلاب نیز تمام کافران در مقابل ظهور مجدد آیات آسمان ایستادند و صف کشیدند و تاریخ سختی آفریده شد. ما در بستر این تاریخ پرفراز و نشیب زندگی کرده‌ایم. تمام صفحات این تاریخ چهل‌ساله را با چشمان خود مشاهده کرده‌ایم.

سردار سلامی گفت: ملت بزرگ ایران به برکت رهبری امام خمینی (ره) و پس از ایشان با تکیه بر رهبری حکیمانه پیشوای بزرگ انقلاب آیت‌الله خامنه‌ای توانست بر قدرت‌های بزرگ دنیا که هرکدام‌شان امپراطوری‌های بزرگی در تاریخ بشریت بوده‌اند پیروز شود.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا بی‌بدیل‌ترین قدرت تاریخ بشریت در جهت سیاسی و فرهنگی است، اعلام کرد: همین قدرت بزرگ در این چهل سال گذشته که تمرکز قدرت خود را بر قلب تحول در جهان اسلام یعنی ایران گذاشته است در همه صحنه‌ها شکست خورده است.

وی با بیان اینکه آمریکا فقط شکست خوردن را آموزش دیده است، تصریح کرد: مدیریت جنگ هشت ساله جهانی که نبردی بین عراق و جمهوری اسلامی ایران بود عقبه سیاسی و پشتیبانی و اقتصادی و نظامی و رسانه‌ای آن جنگ کاملا جهانی بود؛ اما ملت ایران با تکیه بر اسلام و قرآن و الهام از عاشورا و الهام از هدایت‌های ولی‌فقیه پیروز شدند.

وی درباره مزایای تجارب هشت سال دفاع مقدس گفت: بعد از جنگ ما راهبرد و استراتژی مقابله با بزرگ‌ترین قدرت تاریخ بشر را تجربه کردیم و اگر امروز ارکان قدرت دفاعی ما آنقدر مستحکم است که ستون‌های عظیم این بنا ریشه‌های باشکوه دارد، به برکت خون شهدای دوران دفاع مقدس است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اعلام اینکه آمریکایی‌ها دیگر قدرت خلق پیروزی ندارد، بیان کرد: هزاران میلیارد دلار به قیمت توسعه فقر در آمریکا منتهی شده است و پنجاه هزار انسان زیر خط فقر که در این کشور زندگی می‌کنند نشان دهنده ضعف دولت و حاکمیت آمریکاست.

وی همچنین با تاکید بر اینکه هرچه آمریکا هزینه کرده انقلاب اسلامی نفع آن را برده است، افزود: در آشوب‌های اخیر دیدیم که آن‌ها بدون رفتار روان‌شناختی ملت ایران وارد صحنه شدند و آبروی خود را بردند و در شورای امنیت نیز هیچ‌کس از قدرت‌های متوسط و بزرگ با آنان همراه نشدند.

وی همچنین با تصریح این نکته که آمریکایی‌ها فرضیات غلطی داشتند که فکر می‌کردند ملت ایران منتظر هستند کسانی جرقه‌های یک قیام را بزنند و این‌ها واقعا رویایی‌هایی است که فقط در خواب ممکن است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا از اتفاقات و اغتشاشات اخیر نتیجه عکس دریافت کرد، تشریح کرد: دیدیم که مردم ایران بانجیب و باشکوه از رهبر خودشان دفاع کردند و راهپیمایی‌ها از آگاهی و فرهنگ سرشار بودند. ما امروز هیچ راهی جز قدرتمند بودن برای پیشرفته بودن و امن بودن نمی‌شناسیم.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه سردار کریمیان، فرمانده سابق سپاه عاشورا آذربایجان شرقی از وقتی جوان بوده وارد میدان رزم شده و ۷سال اسارت او در اردوگاه‌های رژیم بعثی صدام کافیست تا از این جوان مومن یک اسطوره ساخته شود.

وی ادامه داد: سردار کریمیان در ۵۲ماه منشا خیرو برکت در استان آذربایجان شرقی بوده و در مشارکت برای حفظ امنیت مردم تاثیرگذار واقع شده است. او در آینده نزدیک در یکی از رده‌های مهم نیروی زمینی به خدمت خود ادامه خواهد داد.

سردار سلامی سردار عابدین خرم، فرمانده جدید سپاه عاشورا را از فرزندان همین خطه دلاورخیز دانست به حضور ۱۰۰ماهه وی در جبهه‌های جنگ و اسارت در اردوگاه گروهک تروریستی داعش در سوریه اشاره کرد و از خداوند برای توفیق وی در سمت جدیدش دعا کرد.

وی در پایان نقش حجت‌الاسلام آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی را در توسعه استان بسیار مهم خواند و گفت: امام جمعه تبریز به مهربانی و مردمی‌بودن معروف هستند و از رفتار ایشان الگو می‌گیریم و لذت می‌بریم.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.