پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴

بازداشت مدیر خاطی مدرسه شهید فاریابی جیرفت

مدیر خاطی مدرسه شهید فاریابی جیرفت

کرمان - دادستان عمومی وانقلاب شهرستان جیرفت گفت: طبق قانون هرنوع آزار و اذیت کودکان ممنوع است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کرمان، حسین سلامی از رسیدگی خارج از نوبت به پرونده مدیر مدرسه شهید فاریابی جیرفت خبر داد و گفت: مدیرخاطی پس از تفهیم اتهام وصدور قرار تامین مناسب به دلیل عجز از تودیع وثیقه بازداشت گردید.

حسین سلامی اظهار داشت: پس از شکایت پدر دانش آموز به عنوان ولی قهری مبنی بر ایراد ضرب وجرح عمدی منجر به شکستگی استخوان بینی وپارگی لب فرزندش، بلافاصله رسیدگی به این پرونده آغاز گردید.

این مقام قضائی عنوان کرد: در همان تحقیقات اولیه دانش آموز به پزشکی قانونی معرفی شد و طبق نظریه پزشکی قانونی، شکستگی استخوان بینی وپارگی لب وی مشخص گردید.

وی گفت:بلافاصله تحقیقات میدانی از شاهدان عینی (دانش آموزان و سایر کارکنان مدرسه) آغاز و در نهایت  مدیر مدرسه به دادسرا احضار و پس از تفهیم اتهام وصدور قرار تامین مناسب به دلیل عجز از تودیع وثیقه بازداشت گردید.

سلامی گفت: مدیر مدرسه در اظهارات اولیه خود پس از اقرار به موضوع وپشیمانی از رفتار خود، از اولیای دانش آموز عذرخواهی نمود.

دادستان جیرفت  همچنین  خطاب به اولیای دانش آموز عنوان کرد: مرجع تظلم خواهی قوه قضائیه می باشد و افراد باید برای احقاق حق به سیستم قضائی مراجعه نمایند.

سلامی خاطرنشان ساخت:تحقیقات نشان می دهد که از سوی مسئولان مدرسه و آموزش وپروش جیرفت هیچگونه تهدیدی علیه دانش آموز مبنی بر اخراج از مدرسه صورت نگرفته است.

وی گفت:حفظ حرمت و جایگاه معلمان ضرورت دارد ونبایستی خطای یک فرد را به پای یک مجموعه نوشت. 

سلامی یادآور شد: از آنجایی که بزه دیده صغیر سن بوده، طبق قانون حمایت از کودکان ونوجوانان مصوب، هرنوع آزار و اذیت کودکان که موجب شود به آنان صدمه جسمانی یا روانی، اخلاقی وارد شود وسلامت آنها را به مخاطره بیاندازد، ممنوع شده است.

وی گفت: پرونده در شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان جیرفت در حال رسیدگی می باشد و پس از صدور کیفر خواست به دادگاه صالحه ارسال خواهد شد.

شایان ذکر است پیش از این نیز آموزش وپروش خبر از برکناری مدیر مدرسه از سمتش داده بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.