۸ تیر

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
کد خبر: 596514

مهدی هاشمی فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام که نزدیک به ۳ سال از محکومیت حبس ۱۰ ساله‌اش گذشته، از زندان اوین به مرخصی آمد.

مهدی هاشمی به مرخصی آمد

به گزارش قدس آنلاین، مهدی هاشمی سال ۹۴ از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام اختلاس، جعل، ارتشا و برخی مسائل امنیتی، جمعاً به ۲۵ سال زندان، رد مال، جزای نقدی، انفصال دائم از خدمات دولتی و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد که این حکم پس از اعتراض از سوی متهم، در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

نامبرده طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۱۰ سال حبس از مجموع ۲۵ سال حبس صادره، محکوم شد که این حکم از ۱۸ مرداد سال ۹۴ با انتقال مهدی هاشمی به اوین، اجرایی شده است.

مهدی هاشمی طی نزدیک به ۳ سال گذشته از محکومیتش، بارها به مرخصی آمده و مرخصی اخیر وی، اولین مرخصی سال ۹۷ محسوب می‌شود.

پیشتر سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع وی درباره مرخصی‌های موکلش به تسنیم گفته بود: تعداد مرخصی‌های مهدی هاشمی عادی و طبق قانون است و هیچ شرایط استثنایی برای وی وجود ندارد و همانند دیگر زندانی‌ها از ظرفیت مرخصی قانونی خود استفاده می‌کند. مهدی هاشمی از زندانیان بند ۷ است و طبق ضوابط زندان، به زندانیانی که رفتار خوبی داشته باشند ماهانه ۲ روز مرخصی می‌دهند و تقریباً اکثر زندانی‌ها مشمول این مرخصی می‌شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.