اهواز- شهردار شوش گفت: معاون میراث فرهنگی قبل از تخریب روگذر شوش از جایگزینی زیرگذر استقبال می‌کرد و آنچه در واکنش به نماینده مردم شوش گفته، صحیح نیست.

معاون میراث فرهنگی از احداث زیرگذر شوش استقبال می‌کرد

به گزارش قدس آنلاین،یوسف زمانی اصل  اظهار کرد: ادعای معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی مبنی بر اعلام مخالفت با ساخت زیرگذر در ورودی شهر شوش عاری از صحت است.

وی با اشاره به بیش از ۷ نشست  مسئولان سازمان میراث فرهنگی در رابطه با تایید طرح برداشت پل ورودی شهر شوش و احداث زیرگذر، افزود: جلسات متعددی در محل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حضور معاون میراث فرهنگی سازمان میراث برگزار شده و آنها در همه جلسات هیچ گونه مخالفتی با انجام پروژه اعلام نکردند.

شهردار شوش با بیان اینکه شخصاً به همراه نماینده مردم شوش در مجلس در همه نشست‌های سازمان میراث فرهنگی کشور حضور داشته و این طرح در اختیار کارشناسان میراث فرهنگی قرار گرفته بود، گفت: طرح از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مورد استقبال قرار گرفت و پیشنهاد انجام ازمایشات ژئوفیزیک نیز از سوی وی داده شد.

وی افزود: طبق پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی پیش از برداشت پل آزمایش ژئو فیزیک صورت گیرد و همزمان با برداشت پل گمانه زنی در محل برداشت پل انجام شود.

زمانی اصل ضمن انتقاد از فاصله ۳۰۰ متری محل گمانه زنی میراث فرهنگی با  محل پروژه برداشت پل، بیان کرد: نظر کارشناسان میراث فرهنگی بر این بود که گمانه زنی و حفاری در محل پروژه انجام شود و در صورت مشاهده آثار پروژه متوقف و یا آثار منقول کشف شده به موزه منتقل شود.

وی گفت: معاون سازمان میراث فرهنگی در طول رایزنی جهت انجام پروژه زیرگذر با این سازمان به عنوان معارض پروژه، هیچ گونه مخالفتی اعلام نکرده بلکه از طرح پروژه و ساماندهی محوطه استقبال و اعلام موافقت کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، نماینده مردم شوش در مجلس در برنامه تلویزیونی «بی‌تعارف» گفت: طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی در گذشته با احداث زیرگذر شوش موافقت کرده بود اما محمدحسن طالبیان در واکنش به نماینده مردم شوش، به یکی از رسانه‌ها گفت: «خدا را شکر که من زنده‌ام، من کاملا تکذیب می‌کنم. این کاملا غیر واقعی است. آن هم برای کسی که پنج سال است با این داستان چالش دارد.»

منبع:فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.