رسانه‌های سعودی ـ اماراتی به موازات جنگ میدانی، در طول ۴ روز گذشته برای دومین بار مدعی اشغال فرودگاه الحدیده در غرب یمن شدند. منابع یمنی و لبنانی این ادعا را تا این لحظه تکذیب کرده‌اند.

درگیری شدید در اطراف فرودگاه الحدیده؛ حملات هوایی عربستان سنگین است

به گزارش قدس آنلاین، فرودگاه الحدیده در استان الحدیده در غرب یمن، امروز نیز در غرب و جنوب خود شاهد درگیری شدید شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی-اماراتی با ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بود.

سه روز پیش روز شنبه، رسانه‌های «ائتلاف عربی»، مثل شبکه العربیه و اسکای نیوز، قبل از ظهر مدعی شدند که فرودگاه الحدیده به اشغال شبه‌نظامیان وابسته به این ائتلاف درآمده و بعدازظهر به دروغ خود اذعان کردند و نوشتند که فرودگاه صرفا تحت تسلط آتشباری قرار گرفته است.

بعد از حمله‌ای که روز شنبه شکست خورد، بخشی از نیروهای ائتلاف در سه نقطه به موازات ساحل محاصره شدند.

صبح امروز سه‌شنبه نیز حمله جدید ائتلاف با پشتیبانی سنگین هوایی آغاز شد و مثل همیشه، جنگ روانی و رسانه‌ای به موازات جنگ میدانی آغاز شد و شبکه العربیه و اسکای نیوز دوباره مدعی شدند که فرودگاه تحت کنترل ائتلاف در آمده است. 

اسکای نیوز به نقل از کسی که آن را «ابوزرعه المحرمی فرماندهی کل جبهه ساحل غربی» نامید، نوشت که «نیروهای مشترک مقاومت یمنی، با پشتیبانی ائتلاف عربی، به طور کامل بر فرودگاه الحدیده مسلط شدند». 

ساعتی بعد، اسکای نیوز به طور ضمنی این خبر را پس گرفت و نوشت که درگیری در بیرون از فرودگاه بشدت در جریان است. در ادامه اسکای نیوز در توییتی جدید باز هم مدعی شد که نیروهای ائتلاف بر کل فرودگاه مسلط شده‌اند.

تکذیب ادعای رسانه‌های سعودی اماراتی

در مقابل، شبکه المسیره گزارش کرد که یگان‌های ارتش و کمیته‌های مردمی امروز سه‌شنبه «خطوط امداد اشغالگران و مزدوران آنان را در الدریهمی و المجیلس در ساحل غربی قطع کردند و موفق شدند ۱۶ خودرو و ادوات زرهی را منهدم کنند». 

یک منبع نظامی به المسیره گفت که علاوه بر قطع مسیر امداد و انهام چندین خودرو، چندین خودرو زرهی نیز به غنیمت گرفته شده است. 

طبق این گزارش، خطوط امدادی شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در المجیلس در التحیتا در جنوب استان الحدیده نیز قطع شده است. 

گفته می‌شود بیش از ۳۴ تانک، نفربر و خودرو زرهی ائتلاف طی ۱۰ روز گذشته منهدم شده است. 

همزمان، شبکه المنار به نقل از منابع مطلع نوشت که خبر رسانه های سعودی و اماراتی درباره تسلط ائتلاف سعودی بر فرودگاه الحدیده صحت ندارد. 

انفجار انبار مهمات ائتلاف

هم‌زمان، شبکه المسیره از انفجاری در انبار مهمات و تسلیحات ائتلاف در جنوب شهر الدریهمی در جنوب استان الحدیده خبر داد و نوشت که «رزمندگان، یک انبار سلاح اشغالگران را در جنوب الدریهمی هدف قرار دادند و این حمله به انفجارهای متوالی منجر شد که بر اثر آن دود غلیظی در آسمان پراکنده شد». 

مقام یمنی: درگیری‌ها در اطراف فرودگاه است

خانم ابتسام المتوکل، رئیس جبهه فرهنگی مبارزه با ائتلاف متجاوز، امروز در بازدیدی از الحدیده اعلام کرد که نبرد در اطراف فرودگاه در جریان است. 

المتوکل توضیح داد که درگیری‌های در اطراف فرودگاه الحدیده دو روز پیش به سود ارتش و کمیته‌های مردمی یکسره شد و به فاصله 40 کیلومتری [فرودگاه] منتقل شده است. 

این مقام یمنی ظهر سه‌شنبه گفته که عبور و مرور و زندگی عادی در شهر الحدیده در جریان است

حملات هوایی سنگین عربستان؛ حمله به یک اتوبوس غیرنظامی

حمید رزق از مدیران شبکه المسیره در توییتر خود از حملات سنگین ائتلاف سعودی به نیروهای یمنی خبر داد و گفت،‌ چون نیروهای وابسته به عربستان سعودی در شرق فرودگاه در محاصره قرار گرفتند، حملات هوایی به کمک نیروهای محاصره شده آمد تا آنان را از محاصره نجات بدهد. 

طبق گزارش منابع میدانی، درگیری‌ها هنوز در جریان است . علاوه بر این در حملات هوایی عربستان شش غیرنظامی جان باختند.

حمله هوایی به یک اتوبوس غیرنظامی در نزدیکی جولة الغراسی در الحدیده انجام شده است.

شبکه المیادین به نقل از خبرنگار خود در یمن گزارش کرد که ائتلاف سعودی حملات هوایی را شدت بخشیده و نقاطی در فرودگاه و مناطق مختلف در شهرستان الدریهمی را هدف قرار داده است. 

حمید رزق از مدیران شبکه المسیره به نقل از منابعی نوشت که طی چند روز اخیر نزدیک به هزار حمله هوایی به مناطق مختلف الحدیده انجام شده که البته تاکنونی برای ائتلاف نتیجه‌ای در بر نداشته است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.