قدس انلاین: نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید راه ورود تشکل های قرانی به مدارس باز شود تا علاقه مندی به قرآن گسترش یابد.

راه ورود تشکل های قرانی به مدارس باز شود

 حجت الاسلام نصرالله پژمانفر صبح دوشنبه در آیین افتتاحیه مدارس حفظ یک ساله قرآن کریم در خراسان رضوی اظهار کرد: باید راه تشکل‌های قرآنی را در مدارس باز کنیم، اجرای این کار علاقه‌مندی به قرآن کریم را در بین دانش آموزان بیش از پیش افزایش می دهد.

وی افزود: انقلاب اسلامی موج اسلام‌خواهی را در جهان گسترش داد و این  موج اسلام‌گرایی در جهان دشمنان و مستکبران را نگران کرده است آن‌ها از هر راهی تلاش می‌کنند تا اسلام‌هراسی را ترویج دهند، از این رو جنگ نرم را به راه انداخته‌اند.

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از افراد بر این باور بودند که برای داشتن زندگی خوب باید به کشورهای مستکبر شرق و غرب وابستگی داشت، اما انقلاب اسلامی مردمی را که در فضای ناامیدی به سر می‌بردند، راهنمایی و قرآن و معارف اهل بیت(ع) را به عنوان راه نجات به آن‌ها معرفی کرد.

پژمانفر ادامه داد: فیلم‌هایی که هالیوود در دستور کار خود قرار داده است، بسیار نگران کننده‌اند. آن‌ها تنها برای مساله توحید بیش از ۲ هزار شبهه را قالب‌های مختلف انیمیشن، کلیپ و  فیلم سینمایی  طراحی و اجرا کرده‌اند.

وی تاکید کرد: ما باید از باورها و آرمان‌هایمان دفاع کنیم و این دفاع تنها با انس و الفت با قرآن کریم و معارف اهل بیت(ع) محقق خواهد شد.رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند ما باید ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم در کشور تربیت کنیم و خوشبختانه امروزه تعداد حافظان کلام الله وحی رو به افزایش است، اما هنوز با افقی که برای کشور پیش بینی شده است بسیار فاصله داریم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: ما در فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی آسیب شناسی کردیم و متوجه شدیم متاسفانه در جامعه ما هنوز افراد زیادی از دانشجویان، دانش‌آموزان و  کارکنان  روخوانی صحیح قرآن کریم را آن گونه که باید یاد ندارند، از این رو باید با برنامه‌ریزی مدون نهضت روخوانی و روانخوانی قرآن کریم را در کشور گسترش دهیم.

پژمانفر تصریح کرد: در همین راستا جلساتی با وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم برای آموزش روخوانی قرآن کریم به دانش‌آموزان و دانشجویان داشتیم، همچنین با وزیر کار و رئیس سازمان امور استخدامی کشور نیز برای تشکیل کلاس‌های ضمن خدمت کارکنان در راستای فراگیری روخوانی قرآن جلساتی را برگزار کرده‌ایم.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.