وزرای خارجه بریتانیا و اتریش در دیداری ، مواضع خود را در زمینه آینده مذاکرات برگزیت تشریح کردند.

هانت: خطر شکست مذاکرات برگزیت وجود دارد

به گزارش قدس آنلاین، «جرمی هانت» وزیر خارجه بریتانیا در جریان سفر به اتریش امروز چهارشنبه با «کارین کنایسل» همتای اتریشی خود در وین دیدار کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری اتریش، هانت  ضمن ابراز ناامیدی از آینده مذاکرات برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) گفت که لندن انتظار دارد که مذاکرات برگزیت به شکست منتهی شود و گفت: «ما خود را برای اینکه توافقی به دست نیاید آماده می‌کنیم چرا که خطر شکست در سایه اختلافات وجود دارد.»

کنایسل هم گفت: «ما خود را برای سناریوهای مختلف آماده کرده‌ایم و برای رویارویی با شرایط متفاوت آمادگی داریم. دستور العمل اتحادیه اروپا که در مارس ۲۰۱۷ به دست آمد همچنان به قوت خود باقی است و همه ۲۷ کشور در زمینه آن اتفاق‌نظر دارند.» این دستورالعمل روشن است مبنی بر اینکه کمیسیون (اروپا) مذاکره می‌کند.

این سیاستمدار اروپایی ضمن اشاره به اینکه در برخی موارد میان کشورهای اروپایی اختلاف وجود دارد که موضوع مهاجرت و پذیرش پناهجویان از جمله این موارد است، گفت که اما در مورد برگزیت اختلاف‌نظر وجود ندارد.

 هانت هم درباره امکان طولانی شدن مذاکرات برگزیت گفت که امکان اینکه این موضوع را مردم و مجلس انگلیس بپذیرند بعید است و گفت: «بریتانیا هم مثل اتریش از دموکراسی و تصمیم‌هایی که بر این اساس گرفته می‌شود، احساس غرور دارد و من فکر می‌کنم که مردم از به تعویق افتادن زمان خروج از اتحادیه اروپا نگران هستند. این تصمیم را مردم بریتانیا گرفته‌اند و اینکه ما در حال خروج از اتحادیه اروپا هستیم، واقعیت دارد.»

وزیر انگلیسی ضمن  حمایت از رابطه خوب میان وین و لندن تاکید کرد که بریتانیا خواستار رابطه خوب و سازنده با اتحادیه اروپاست.

سفر هانت به اتریش از جنبه دیگری هم اهمیت دارد و آن برنامه امروز وی برای دیدار با «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین‌الملل انرژی اتمی است. قرار است در این ملاقات به موضوع عدم گسترش تسلیحات و حمایت از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) پرداخته شود.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای‌پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.