سه‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴

از سوی گمرک؛

توقف محموله گوشت وارداتی تکذیب شد

گمرک ایران توقف محموله گوشت وارداتی را تکذیب و اعلام کرد: واردات گوشت قرمز در ۶ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد افزایش یافته است.

1

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، منصور پوریان رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده در ادعایی مدعی توقف محموله گوشت وارداتی در گمرک شده بود که بررسی‌ها نشان می‌دهد واردات گوشت قرمز از ابتدای سال جاری تا ابتدای مهرماه به ۷۲ هزار تن رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد افزایش داشته است و بر اساس بررسی های میدانی ترخیص هیچ‌گونه محموله وارداتی گوشت در گمرکات متوقف نشده و این ادعا کذب محض است.

موضوع ادعای مطرح شده از سوی منصور پوریان رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده مربوط به یک کانتینر گوشت وارداتی به مقدار ۱۸ تن در گمرک تهران است که در زمان اظهار به گمرک تاریخ ثبت سفارش این محموله منقضی شده و صاحب کالا با بانک ارائه‌دهنده ارز تسویه نکرده بود و امکان ارائه کد رهگیری بانک را نداشت.

این گزارش می‌افزاید، پس از ارائه ثبت سفارش معتبر وفق مقررات اجازه ترخیص این محموله صادر شد و در چارچوب تسهیلات گمرکی با اینکه واردکننده کد رهگیری بانک را نداشته به صورت درصدی از گمرک ترخیص و ۸۰ درصد محموله ۱۸ تنی گوشت وارداتی تحویل صاحب کالا شد و ۲۰ درصد مابقی منوط به تسویه با بانک و ارائه کد رهگیری بانک مربوطه است.

منبع: مهر 

انتهای پیام/

نظر شما