سعید خال گفت: در سال ۹۶، ۵۶ هزار و ۹۵ شهروند تهرانی فوت کرده اند.

حدود ۵۷ هزار نفر سال گذشته در تهران فوت کرده‌اند/ ۵ هزار فوتی براثر سکته قلبی

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به آمار فوت شدگان تهرانی در سال ۹۶ اظهار کرد: از ابتدای سال گذشته، ۵۶ هزار و ۹۵ نفر در پایتخت فوت کردند.

وی با بیان اینکه از این تعداد هزار و ۴۹۰ نفر نوزاد بودند، اضافه کرد: همچنین ۳۱ هزار و ۷۲۱ از فوت شدگان را آقایان و ۲۲ هزار و ۸۸۴ را خانم ها به خود اختصاص داده اند.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه رده سنی (۵ تا ۹ سال) کمترین میزان فوت شدگان را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: در مجموع از ابتدای سال ۹۶، ۲۹۴ نفر در این رده سنی جان خود را از دست داده اند که ۳۹ نفر آنها را نوزادان، ۱۳۸ نفر را مذکر و ۱۱۷ نفر را افراد مونث به خود اختصاص داده اند.

خال با اشاره به اینکه بیشترین فوت شدگان از نظر سنی (۶۵ سال به بالا) اعلام شده اند، اضافه کرد: در مجموع در این رده سنی ۳۲ هزار و ۹۴۴ نفر جان خود را از دست داده اند که ۱۵ هزار و ۵۱۳ نفر از آنها را افراد مونث و ۱۷ هزار و ۴۳۱ نفر را افراد مذکر به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۶ تا پایان در مجموع ۳۸هزار و ۴۵۶نفر در بهشت زهرا(س) دفن شده اند، گفت: از این تعداد۱۲۳۱ نفر را نوزادان، ۱۶ هزار و ۹۰ نفر را افراد مونث و ۲۱ هزار و ۱۳۵ نفر را افراد مذکر به خود اختصاص داده اند.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه همچنین ۱۷ هزار و ۶۳۹ نفر در سال ۹۶ خارج از بهشت زهرا به خاک سپرده شده اند، تصریح کرد: از این تعداد ۲۵۹ نفر را نوزادان، ۱۰ هزار و ۵۸۶ نفر را افراد مذکر و ۶ هزار ۷۴۹و را افراد مونث به خود اختصاص داده اند.

خال با اشاره به کمترین و بیشترین علت فوت در سال ۹۶ عنوان کرد: بیماری میکروسفالی با یک مورد فوتی(آقا) کمترین میزان علت فوت و ۵ هزار و ۵۳۹ نفر به علت سکته قلبی(آنفاکتوس) به تفکیک ۲ هزار و ۲۲۱ نفر خانم و ۳ هزار و ۳۱۸ نفر آقا، جان خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه کمترین تعداد متوفیات در منطقه ۲۲ با یک مورد فوتی اعلام شده است، گفت: همچنین منطقه ۵ به دلیل جمعیتش با ۳ هزار و ۵۷۷ مورد فوتی به تفکیک هزار و ۵۶۱ نفر خانم، ۲ هزار و ۵ نفر آقا و ۱۱ نفر نوزاد بیشترین تعداد فوتی را به خود اختصاص داده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.