مدیرکل امور رفاهی زائرین استانداری خراسان رضوی گفت: آمار زائران ورودی به مشهد در دهه آخر صفر ۲۰ درصد افزایش یافت و 435 هزار هم زائر پیاده به مشهد داشته‌ایم.

 زائران ورودی به مشهد در دهه آخر صفر ۲۰ درصد افزایش یافتند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با بیان این مطلب اظهار کرد: از این جمعیت 2 میلیون و 942 هزار و 905 نفر با وسایل نقلیه شخصی و 510 هزار و 81 زائر هم با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای به مشهد مشرف شدند.

وی افزود : 225 هزار و 668 زائر نیز از طریق ناوگان ریلی و 130 هزار و 195 نفر دیگر هم از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد وارد این شهر شده‌اند.

وی در ادامه گفت: همچنین در این ایام 435 هزار و 892 زائر نیز به صورت پیاده به مشهد وارد شدند.

مدیرکل امور رفاهی زائرین استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: این جمعیت در قالب 4 هزار و 890 کاروان از نقاط مختلف کشور و نیز استان به مشهد آمدند.

فروزان با بیان این که این جمعیت به نسبت سال قبل در همین زمان رشد 8.5 درصد داشته، گفت:  برای بازگشت این زائران هم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مشکل خاصی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: بدین منظور بیش از 4 هزار دستگاه اتوبوس بین‌شهری برای جابه‌جایی این زائران به‌ویژه کاروان‌های پیاده درنظر گرفته است.

فروزان افزود: در حوزه ریلی هم 102 رام قطار به صورت روزانه کار جابه‌جایی زائران را انجام می‌دهند؛ ضمن آن‌که 17 رام قطار محلی هم برای تسهیل تردد زائران درون استانی در مسیرهای ریلی برنامه‌ریزی شده است.
انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.