رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا، سفر وزیر خارجه انگلیس به تهران را مرتبط با مسأله زندانیان انگلیسی در ایران دانست.

سفر "جرمی هانت" به تهران با زندانیان انگلیسی مرتبط است

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «برایان هوک» رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا، با بیان اتهامات همیشگی علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد که واشنگتن تمامی تحریم‌های خود را به طور کامل به اجرا درخواهد آورد.

او در گفت‌وگو با شبکه الحدث، همچنین گفت که آمریکا کشتی‌های ایرانی را با دقت تحت نظر دارد.

این مقام آمریکایی در ادامه سخنان خود مدعی شد که بانک‌های جهانی از تعامل با ایران هراس دارند و ارتباط سیستم سوئیفت از ۵۰ بانک ایرانی قطع شده و آمریکا این بانک‌ها را مشخص کرده‌ است.

 رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا همچون سخنان گذشته خود بار دیگر ایران را حامی تروریسم معرفی کرد و در این راستا مدعی شد که ایران میلیون‌ها دلار به حوثی‌های یمن، حماس، جهاد اسلامی، گروههای شیعه لبنان و عراق می‌پردازد.

او در خصوص اعطای برخی معافیت‌های تحریمی، با ناچیز خواندن این معافیت‌ها، آن‌ها را در راستای جلوگیری از افزایش قیمت نفت دانست.

برایان هوک در خصوص سفر «جیمی هانت» سفر وزیر انگلیس به تهران نیز گفت این سفر در ارتباط با زندانیان انگلیسی در ایران صورت گرفته است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.