معاون حقوقی بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان گفت رویکرد دولت آمریکا علیه قراردادها و معاهدات بین‌المللی تهدید جدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی است.

غلامحسین دهقانی: رویکرد آمریکا علیه معاهدات بین‌المللی تهدید جدی علیه صلح بین‌الملل است

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، غلامحسین دهقانی معاون حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان که برای شرکت در کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاحهای شیمیایی در لاهه به‌سر می‌برد، با هوگو سیبلس دبیرکل دیوان دائمی داوری (PCA) در مقر این دیوان واقع در کاخ صلح لاهه دیدار و گفتگو کرد.

دهقانی در این دیدار بر رویکرد جمهوری اسلامی ایران در حل‌وفصل مسالمت‌آمیز اختلافات تأکید کرد و به بیان تاریخچه‌ای از نگرش انسانی کشورمان در طول هشت سال جنگ تحمیلی علی‌رغم تحمیل جنگی خانمانسوز و حملات شیمیایی ضدانسانی علیه شهرهای ایران پرداخت.

وی همچنین با انتقاد از رویکرد خصمانه و خلاف حقوق بین الملل هیئت حاکمه کنونی آمریکا علیه ایران از جمله در خروج از برجام و نقض قرار صادره از سوی دیوان بین المللی دادگستری، این نگرش را تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی قلمداد کرد.

طرفین در این دیدار در خصوص موافقتنامه همکاری امضاشده فی‌مابین و موضوع موافقتنامه میزبان گفتگو کردند و مقرر شد موارد مطرح‌شده از سوی طرفین مورد پیگیری قرار گیرد.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.