مردان مسلح ناشناس در اقدامی وحشیانه به ۱۲۵ زن و دختر در یکی از شهرهای سودان جنوبی حمله و تجاوز کردند.

تجاوز مردان مسلح ناشناس به ۱۲۵ زن در سودان جنوبی

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، نهاد امداد رسانی پزشکان بدون مرز به تازگی اعلام کرده که در جریان خشونت‌های گسترده ۱۰ روزه در شهر «بنتیو» در شمالی سودان جنوبی مردان مسلح ناشناس به ۱۲۵ زن و دختر تجاوز کرده‌اند.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» شنبه بعد از ظهر در این زمینه نوشت: سودان جنوبی مدت‌هاست که درگیر جنگ داخلی است و حتی با وجود توافق‌های صورت گرفته اینک نسبت به آمار بالای تجاوز جنسی در این کشور هشدار داده شده است.

یک ماما که برای نهاد کمک‌رسانی پزشکان بدون مرز کار می‌کند، درباره این فاجعه گفت که برخی قربانیان تجاوز دختران ۱۰ ساله و برخی دیگر زنان بالای ۶۵ سال هستند و در این حملات حتی به زنان باردار هم رحم نشده است.

«دیوید شیرر» رئیس نیروهای سازمان ملل متحد در این کشور نیز در این زمینه گفت که مهاجمان مردان جوانی بودند که لباس‌های نظامی و غیر نظامی به تن داشتند.این در حالی است که نیروهای سازمان ملل در سودان جنوبی بر شدت گشتزنی‌های خود در منطقه افزوده‌اند. 

پزشکان بدون مرز در بیانیه خود اعلام کرده که علاوه بر تجاوز به زنان، قربانیان خشونت‌های روزهای اخیر در شهر بنتیو  با شلاق و چوب مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. این در حالی است که وزیر اطلاع رسانی دولت سودان جنوبی از هرگونه اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده است.

سازمان عفو بین‌الملل نیز اخیرا با انتشار گزارشی اعلام کرد ارتش سودان جنوبی و شبه‌نظامیان متحد آن جنایت‌های جدید و وحشیانه‌ای علیه غیرنظامیان در شمال این کشور مرتکب شده‌اند.

سازمان عفو بین‌الملل در گزارش خود اعلام کرد که ارتش سودان جنوبی و شبه‌نظامیان متحد آن در برهه زمانی آوریل تا اوایل جولای (۲۰۱۸) مرتکب «جنایت‌های وحشیانه‌ای» در شمال این کشور شده‌اند.

در این گزارش به شهادت حدود ۱۰۰ نفر از نجات‌یافته‌گان از این حملات استناد شده و آمده است که مهاجمان علاوه بر تجاوز جنسی، آدم‌ربایی و غارت اموال مردم، هر یک از غیرنظامیان را که سر راه خود می‌دیدند به قتل می‌رساندند، آن‌ها را از درخت آویزان یا با خودروهای زرهی زیر می‌گرفتند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.