منابع آگاه از سفر ولیعهد عربستان سعودی در آینده‌ای نزدیک به رام‌الله در کرانه باختری و دیدار با برخی مسئولان فلسطینی خبر دادند.

محمد بن سلمان به "رام‌الله" سفر می‌کند

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، برخی منابع سیاسی و عالی رتبه در گفتگوی ویژه با «الخلیج آنلاین» از گنجانده شدن سفر به اراضی اشغالی در فهرست سفرهای خارجی محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خبر دادند.

این منابع تاکید کردند تصمیم محمد بن سلمان برای سفر به اراضی اشغالی در آخرین لحظات اتخاذ شده است تا به فهرست سفرهای خارجی وی اضافه شود.

به گفته این منابع، تماس‌های اولیه میان مسئولان سعودی و شخصیت‌های عالی‌رتبه تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش فتح به صورت کاملا سری آغاز شده است تا از شرایط موجود برای انجام این سفر تاریخی آگاه شوند.

این منابع که نخواستند نامشان فاش شود، اعلام کردند تاکنون زمان رسمی این سفر مشخص نشده است، اما تلاش‌هایی کاملا سری در میان مسئولان برای بررسی اوضاع داخلی فلسطین و فراهم سازی شرایط سفر ولیعهد سعودی صورت گرفته است که نشان می‌دهد این سفر در روزهای آتی انجام خواهد شد.

درباره جزئیات این سفر گفته شده است که محمد بن سلمان با جنگنده‌ای از اردن به رام الله در کرانه باختری خواهد رفت و با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار خواهد کرد. دو طرف در این دیدار درباره برخی پرونده‌های سیاسی از جمله سازش، روند صلح و روابط دوجانبه با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر خواهند کرد.

منابع آگاه در پاسخ به این سوال که دلایل این سفر غیرمنتظره چه می‌تواند باشد، اعلام کردند: هیچ غیرمنتظره‌ای برای محمود عباس در این سفر وجود ندارد و محمد بن سلمان هیچ ابتکار عمل سیاسی یا کمک‌های مالی سنگینی به حکومت یا مردم فلسطین به همراه ندارد.

این منابع افزودند: تنها ویژگی این سفر رسانه‌ای بودن آن و تلاش ریاض برای دستیابی به فضایی برای فرار از زیر بار فشارهایی است که پس از قتل جمال قاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی، جنگ خانمان برانداز یمن و نزدیک شدن به اسرائیل بر محمد بن سلمان وارد شده است.

ولیعهد سعودی قبل و بعد از نشست سران گروه بیست به کشورهای امارات، مصر، تونس، الجزایر، مراکش و اردن سفر کرد و با مخالفت‌ها و انتقادهای مردمی بسیاری در این کشورها مواجهه شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.