تعطیلی نسبی دولت آمریکا ۱۵ درصد از نیروی کار فدرال را تحت تاثیر قرار می دهد ولی برخی آژانس‌ها و وزارتخانه ها مثل وزارت دفاع و خدمات پستی تامین بودجه شده‌اند.

تعطیلی دولت آمریکا ۳۸۰ هزار کارمند را بیکار کرد

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، به دنبال هفته‌ها گفتگو بین دونالد ترامپ و رهبران کنگره، بخش‌هایی از دولت آمریکا در روز شنبه پس از این که مذاکره کنندگان در مورد بودجه دولت به بن بست رسیدند، تعطیل شد .

مشکل بر سر تامین مالی دیواری بود که قرار است در طول مرز جنوبی آمریکا با مکزیک کشیده شود. مجلس نمایندگان لایحه ای مصوب کرد که شامل ۵ میلیارد دلار مورد درخواست ترامپ برای ساخت دیوار می شد ولی سنا بودجه بسیار کمتری برای امنیت مرزها تخصیص داد .

تعطیلی نسبی دولت آمریکا ۱۵ درصد از نیروی کار فدرال را تحت تاثیر قرار می دهد، ولی اکثریت آژانس ها و وزارتخانه ها مثل وزارت دفاع و خدمات پستی تامین بودجه شده‌اند.

۸۰۰ هزار کارمند وزارت امنیت داخلی، حمل و نقل،... تحت تاثیر این تعطیلی قرار گرفته‌اند.

طبق اطلاعات فدراسیون کارمندان دولت، ۴۲۰ هزار نفر که کارشان به نظر ضروری می رسید باید بدون دستمزد کار کنند، در حالی که ۳۸۰ هزار نفر دیگر اصلا کاری ندارند.

مقامات دولت ترامپ می‌گویند تمام کسانی که بدون حقوق کار می‌کنند به محض رسیدن به توافق دستمزد خود را دریافت خواهند کرد.

در اینجا اتفاقاتی را که در برخی آژانس‌ها و وزارتخانه های تحت تاثیر تعطیلی دولت می‌افتد آورده‌ایم:
 

وزارت امنیت داخلی  

این وزارتخانه بر گمرک و حفاظت مرزی، مهاجرت و اجرای عوارض، سازمان ایمنی حمل و نقل، گارد ساحلی و سرویس مخفی نظارت می کند و تحت تاثیر تعطیلی دولت قرار گرفته است.

ولی اکثر کارکنان این آژانسها باید سر کار باشند و تا تصویب لایحه بودجه دولت بدون حقوق کار کنند.

وزارت مسکن و توسعه شهری  

از ۱۵۰۰ کارمند این وزارتخانه تنها ۳۴۳ نفر بر سرکار می‌مانند. حدود هزار نفر دیگر ممکن است به کارهای خاص دیگری گمارده شوند که تا تصویب لایحه بودجه دستمزدی دریافت نخواهند کرد.
این وزارتخانه که مسئول برخی وام های مسکن است اعلام کرد در طرح اضطراری خود، تعطیلی دولت تاثیر قابل توجهی بر بازار مسکن نخواهد گذاشت ولی اضافه کرد که «یک تعطیلی طولانی مدت باعث کاهش فروش خانه و و کسادی بازار خواهد شد».

وزارت کشور  

سرویس پارک ملی زیر نظر وزارت کشور حداقل کارکنان را دارد. طبق طرح اضطراری این وزارتخانه، هیچ پارک ملی باز نخواهد بود و به بازدید کنندگان سرویس دهی نمی کند، مثل سرویس‌های بهداشتی، جمع آوری زباله و... .

وزارت حمل و نقل

از ۵۵ هزار کارمند این وزارتخانه ۲۰۴۰۰ نفر مرخص می‌شوند. این تعداد شامل کارکنان وزارت هوانوردی فدرال نمی‌شود که در آن ۲۴۲ هزار نفر بر سر کار خواهند ماند یا وزارت آزادراه‌های فدرال که تمام ۲۷۰۰ کارمند آن از منابع دیگر تامین مالی می‌شوند.

دفتر کنترل ترافیک هوایی، بازرسی های امنیتی و رسیدگی به تصادفات ادامه می یابد ولی قانون‌گذاری بازجوئی و بازرسی ها متوقف می شوند.

دفتر اجرایی رئیس جمهور

تقریباً ۱۱۰۰ نفر از ۱۸۰۰ کارمند این دفتر مرخص می‌شوند که شامل اکثر کارکنان مدیریت و بودجه هم می‌شود که به رئیس جمهور کمک می‌کند اهداف بودجه و سیاست خود را اجرایی کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.