مازندران- سیاوش رضوانی از بهره برداری از اسکله رورو ریلی در آینده ای نزدیک خبر داد.

بهره‌برداری از اسکله رو-رو ریلی بندر امیرآباد در آینده نزدیک

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی بندر امیرآباد، طی ۱۰ سال گذشته اغلب مدیران بندر امیرآباد خبر از بهره برداری از اسکله رو -رو ریلی دادند اما متاسفانه این اتفاق مهم در این بندر استراتژیک رخ نداد.

رضوانی مدیر کنونی بندر امیرآباد که در پاییز گذشته در جمع خبرنگاران رسانه های از اسکله رو-رو ریلی در آینده ای نزدیک خبر داده بود، این نوید را در نشست دو روزه معاونین دریایی بنادر کل کشور تکرار کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از اسکله رو-رو ریلی بندرامیرآباد به عنوان یگانه اسکله ریلی کشور یاد کرد و افزود: با افتتاح این اسکله، میزان بهره برداری از شبکه ریلی افزایش می یابد و کاهش هزینه ها و افزایش میزان صادرات کالا از قبیل میوه، مرکبات، لبنیات، صیفی جات و پروتئین را در پی دارد.

رضوانی با اشاره به اینکه میزان تخلیه و بارگیری در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۱۸ درصدی برخوردار بوده است، ظرفیت کنونی سیلوهای نگهداری غلات، مخازن روغن خوراکی و مواد نفتی این بندر را در مجموع ۲۷۲ هزار تن اعلام کرد.

وی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد را بندر اولین ها در شمال کشور دانست و گفت: سهم ۶۱ درصدی تخلیه و بارگیری، سهم ۶۰ درصدی صادرات کالا و سهم ۷۱ درصدی تخلیه غلات در بنادر تجاری کشور موجب شد تا بندر امیرآباد پرچم اقتصاد شمال کشور را برافراشته نگاه دارد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با تاکید براینکه بندرامیرآباد تنها بندر نسل سوم کشور است، خاطرنشان کرد: میزان سرمایه گذاری انجام شده در این بندر ۱۲ هزار و ۴۷۹ میلیارد ریال است که از این مقدار ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال پروژه های در حال ساخت و ۶ هزار و ۶۷۹ میلیارد ریال دیگر پروژه هایی هستند که به بهره برداری رسیدند.

رضوانی اضافه کرد: بندر امیرآباد به عنوان پایلوت پرداخت اینترنتی صورتحساب ها در بنادر کشور است و برای اولین بار در سطح بنادر، گردش و تایید صورت وضعیت پیمانکاران به صورت الکترونیکی در این بندر صادر می شود.

انتهای پیام /

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.