سفیر تشکیلات خودگردان در نامه خود به سازمان ملل به مناسبت سال نوی میلادی از این سازمان و جامعه بین‌الملل درخواست کرد به مسئولیت‌های خود در زمینه حمایت از ملت بی دفاع فلسطین و بازگرداندن امید به این ملت عمل کنند.

سفیر فلسطین: ۲۰۱۹ سال پایان اشغالگری باشد

به گزارش گروه بین‌الملل قدس آنلاین، «ریاض المنصور» سفیر و نماینده دائم فلسطین (تشکیلات خودگردان) در سازمان ملل سه نامه برای شورای امنیت، مجمع عمومی سازمان ملل و «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل فرستاده و آنها را در جریان آخرین اوضاع فلسطین و ظلم مستمر رژیم صهیونیستی قرار داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا»، در نامه ریاض منصور آمده در ۲۶ دسامبر (۲۰۱۸) و همزمان با اعیاد میلاد مسیح، رژیم صهیونیستی ساخت ۲۵۰۰ واحد صهیونیست‌نشین دیگر را تصویب کرد و اینها محل اقامت غیرقانونی خواهند شد. شهرک‌سازی، سیاست سازماندهی شده تل آویو برای دست‌اندازی بر زمین‌هاست تا در نهایت فرصت‌ها برای راهکار دو دولتی را از بین ببرد.

سفیر فلسطین در ادامه به تخریب منازل شهروندان فلسطینی به دست رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت به عنوان مثال در دوم ژانویه ۲۰۱۹ منزل یک خانواده در «قلندیا» تخریب و شش نفر آواره شدند که یکی از آنها معلول است.

وی افزود رژیم صهیونیستی طی سال گذشته ۱۷۷  ساختمان را در قدس اشغالی تخریب کرده و خانواده‌های فلسطینی بیم آن را را دارند که منازل آنها نیز دچار همین سرنوشت به بهانه ساخت بدون مجور شوند و این در حالی است که دست یافتن به این مجوزها نزد رژیم صهیونیستی محال است.

منصور گفت پایان سال ۲۰۱۸ برای فلسطینی‌ها خونبار بود و رژیم اشغالگر در دسامبر چهار جوان فلسطینی را به شهادت رساند که دو نفر از ‌آنها زیر ۱۶ سال سن داشتند.

وی سپس خواستار حمایت بین‌المللی از شهروندان فلسطینی شد که در معرض انواع خشونت و جنایت از سوی تل‌آویو قرار دارند.

سفیر فلسطین در ادامه خواستار لغو مصونیت رژیم صهیونیستی و مسئولیت‌پذیری این رژیم در قبال اقداماتش شد بویژه با افزایش اقدامات تحریک‌آمیز فعلی علیه قدس و اشاره برخی کشورها برای انتقال سفارت‌هایشان به این شهر.

منصور گفت جامعه بین‌المللی باید تعهدهای قانونی و اخلاقی برای جلوگیری از ظلم مستمر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین داشته باشد.

او در پایان از جامعه بین‌الملل از جمله شورای امنیت درخواست کرد به مسئولیت‌های خود در زمینه حمایت از ملت بی دفاع فلسطین و بازگرداندن امید به این ملت با آغاز سال جدید عمل کند تا امسال، سال پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی و رسیدن به راه‌حل فراگیر و دائمی بر پایه قطعنامه‌های بین‌المللی باشد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.