۸ تیر

سخنگوی «گردان‌های عزالدین القسام» شاخه نظامی جنبش حماس گفت که مجریان عملیات ناموفق خان‌یونس، همگی اسرائیلی بودند و هیچ مزدوری در آن شرکت نکرده بود.

گردان‌های القسام: هدف از عملیات ناکام خان‌یونس، ایجاد شبکه جاسوسی بود

به گزارش گروه بین‌الملل قدس آنلاین، «ابو عبیده» سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام، شامگاه شنبه در یک نشست خبری نتایج تحقیقات عملیات شناسایی «لبه شمشیر» (حد السیف) را تشریح کرد.

به گزارش المیادین، ابو عبیده گفت که عملیات ناموفق خان یونس با هدف ایجاد شبکه جاسوسی علیه مقاومت اجرا شده بود.

سخنگوی شاخه نظامی حماس افزود: ما موفق شدیم سرنخ‌هایی از عملیات و اسامی عناصر گروه اسرائیلی را به دست بیاوریم.

سخنگوی گردان‌های قسام گفت: تصمیم گرفتیم در اتاق مشترک گروه‌های مقاومت به حمله مستقیم اشغالگران پاسخ دهیم.

ابو عبیده تاکید کرد که «به دستگاه‌ها و تجهیزات حاوی اطلاعات مهم که دشمن تصور می‌کند این اطلاعات پاک شده است، دست یافته‌ایم.»

ابو عبیده تصریح کرد که گردان‌های قسام نوار ویدیویی عملیات شناسایی حد السیف را پخش خواهد کرد.

سخنگوی گردان‌های عزیز الدین قسام پیشتر در پی انتشار تصاویر عوامل صهیونیستی عملیات ناموفق خان‌یونس نوار غزه، از همه فلسطینی‌هایی که در عملیات شناسایی «حد السیف» (لبه شمشمیر) همکاری کرده‌اند، تقدیر و تشکر کرده بود.

بیستم آبان‌ماه گذشته گروهی از کماندوهای ارتش رژیم صهیونیستی به منطقه‌ای در شرق «خان یونس» حمله کرده و یکی از فرماندهان ارشد گردان‌های شهید عزالدین القسام را به شهادت رسانده بودند.

میان نیروهای مقاومت و کماندوهای صهیونیست ‌پس از لو رفتن این عملیات ناموفق، درگیری شدید رخ داده بود که در پی آن تعدادی از نظامیان رژیم صهیونیستی کشته و یا زخمی شدند.

گردان‌های القسام نام عملیات نیروهای مقاومت را که باعث شکست ماموریت نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی شد، حد السیف یا «لبه شمشیر» نامیده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.