هجوم نظامیان صهیونیستی و محاصره نمازگزاران و افراد داخل مسجد قبه الصخره در مجموعه مسجد الاقصی تنشی شدید بر بیت المقدس حاکم کرد.

رژیم صهیونیستی فضای مسجدالاقصی را متشنج کرد

به گزارش گروه بین‌الملل قدس آنلاین، نیروهایی از یگان‌های ویژه پلیس رژیم صهیونیستی از صبح امروز دوشنبه زنان و مردان نمازگزار و شماری از نگهبانان مسجد قبه الصخره را در محاصره گرفتند و حتی مانع برگزاری نماز ظهر امروز در مسجد شدند.

در همین حال گروه‌ها و نهادهای مختلف از اهالی بیت المقدس دعوت کردند در دفاع از محاصره شدگان در مسجد و به منظور شکستن حلقه محاصره آن به سمت مسجد الاقصی سرازیر شوند.

به گزارش وبگاه خبری «فلسطین الیوم»، از نخستین ساعات صبح امروز 90 شهرک‌نشین با پشتیبانی نظامیان اشغالگر به مسجد الاقصی حمله کردند و تنش‌ها زمانی بالا گرفت که  شمار نمازگرانی که در اطراف درهای مسجد قبه الصخره جمع شده و بر رژیم اشغالگر برای شکستن حلقه محاصره مسجد فشار آوردند لحظه به لحظه بیشتر شد تا جایی که نظامیان اشغالگر مانع ورود شیخ «عبدالعظیم سلهب»، رئیس شورای اوقاف و شیخ واصف البکری، رئیس دادگاه استیناف و چند نفر از مسئولین اوقاف به داخل مسجد قبه الصخره شدند و از همین رو همچنان فضای پرتنشی بر حرم الشریف حاکم است.

نگهبانان مسجد قبه الصخره صبح امروز از ورود یکی از نیروهای پلیس اشغالگر به داخل مسجد در وضعیتی که «کیپا» بر سر داشت جلوگیری کردند و در واکنش به اصرار این پلیس صهیونیست بر ورود به مسجد در حالی که حاضر به برداشتن کیپا از سرش نبود مجبور به بستن درهای مسجد شدند.

نمازگزاران مسجدالاقصی هم ظهر امروز راهپیمایی بزرگی مقابل مسجد قبه الصخره برپا کردند و یک صدا فریاد زدند: «بالروح بالدم نفدیک یا أقصی».

بنا بر این گزارش، مردم بخش قدیمی قدس هم با شنیدن خبر محاصره نمازگزاران و نگهبانان مسجد قبه الصخره از جمله مسئولان اوقاف اسلامی به سمت مسجد الاقصی سرازیر شدند و با رسیدن شمار بیشتر شهروندان و یورش نیروهای بیشتر پلیس به این مسجد، تنش شدیدی بر فضای حرم الشریف حاکم شد.

«کمیته مقاومت در برابر دیوار حائل و شهرک‌سازی» نیز ماجرای امروز مسجد الاقصی را محکوم کرد و نتانیاهو را مسئول کامل این رفتار خطرناک خواند که  می‌تواند اوضاع در بیت‌المقدس را بار دیگر متشنج کند.

این کمیته، رفتار امروز نظامیان رژیم اشغالگر در محاصره مسجد قبه الصخره را در راستای رفتارهای نژادپرستانه و خطرناک رژیم اشغالگر علیه شهر فلسطینی قدس و مردم و مقدسات آن توصیف کرد.

در این بیانیه از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل خواسته شده با پذیرش مسئولیت خود در برابر زورگویی رژیم نتانیاهو که همه منشورهای بین‌المللی را با پشتوانه آمریکا پایمال می‌کند بایستد.

این گروه از دیوان کیفری بین المللی هم خواست تخلفات رژیم اشغالگر در مسجد الاقصی را جنایات جنگی نظام مند برشمرد و سران این رژیم را از طریق دادگاه‌ها و قوانین بین المللی محاکمه کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.