منابع روس گفته‌اند، تروریست‌ها در حال آماده شدن برای انجام حملاتی شیمیایی در چند شهر سوریه هستند.

اینترفکس: تروریست‌ها برای انجام حملاتی شیمیایی در سوریه آماده می‌شوند

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، یک منبع مطلع به خبرگزاری «اینترفکس» روسیه گفته است، گروه‌های تروریستی در حال برنامه‌ریزی برای انجام حملات شیمیایی علیه تأسیسات نظامی و غیرنظامی در ادلب هستند.

بنا بر این گزارش، این منبع خبرگزاری اینترفکس همچنین تأکید کرده، گروه‌های تروریستی «جیش العز»  و «الحرکه الاسلامیه» برای یک سری حملات همزمان در لاذقیه ، ادلب، حلب و حماة آماده می شوند.

بر اساس این گزارش، این منبع گفت:‌ «اطلاعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه گروه‌های تروریستی برای انجام این هدف، انبارهای مواد شیمیایی سمی در استان‌های ادلب و لاذقیه ایجاد کرده‌اند».

طبق اعلام این فرد: «برنامه‌ریزی برای انجام حمله شیمیایی به صورت همزمان در چند شهر از جمله لاذقیه، ادلب، حلب و حماة در حال انجام است».

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) سوم آذرماه گزارش کرد که تروریست‌ها در استان حلب اقدام به شلیک خمپاره‌های حاوی گاز سمی کلر به محله‌های «شارع النیل» و «الخالدیه» کرده‌اند. این اقدام تروریست‌ها، واکنش تند دولت سوریه و روسیه را در پی داشت.

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در آن زمان تأکید کرد که این حمله از منطقه کاهش تنشی انجام شده که ترکیه ضامن اجرای تعهدات مبتنی بر عدم درگیری در آن بوده است.  

حدود دو هفته بعد از این حمله، واشنگتن سعی کرد تا تروریست‌ها را از این اقدام مبرا جلوه دهد و وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه و روسیه در اتهاماتی نادرست معارضان سوریه را به حمله با گاز کلرین در شمال غربی حلب متهم کرده‌اند. 

وزارت دفاع روسیه به این بیانیه واشنگتن واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای متقابل گفت که شواهد غیرقابل‌انکاری از حمله شیمیایی به حلب توسط گروه‌های شبه‌نظامی در اختیار دارد. 

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.