طبق گفته وزیر جهادکشاورزی به تازگی ۱۰۳ هزار تن گوشت گاوی وارد کشور شده است.

 ورود ۱۰۳ هزار تن گوشت گاوی به کشور

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، در تشریح جلسه امروز (۳۰ دی) این فراکسیون، اظهار داشت: محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، میهمان اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی بود.

وی در تشریح سوالات اعضای فراکسیون از وزیر جهاد کشاورزی گفت: عدم تامین خوراک مورد نیاز واحدهای صنعتی، قیمت بالای گوشت و مرغ، دلیل افزایش قاچاق گوسفند ماده به‌ عنوان یکی از عوامل افزایش قیمت گوشت و همچنین عدم اعمال استهمال وام‌های کشاورزی از جمله سوالات نمایندگان از حجتی بود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: ممنوع شدن وام دامداری سنتی، قیمت گوشت ۹۰ هزار تومانی در سایه عدم تنظیم بازار، برنامه‌های جهاد کشاورزی جهت تنظیم بازار برای سال ۹۸، جلوگیری از ورود بیش از بیش دلالان و نظارت بیشتر به حوزه گوشت و مرغ از جمله دیگر سوالات نمایندگان از حجتی بود.

حاجی بابایی‌یادآور شد: نمایندگان فراکسیون ولایی در این جلسه همچنین دلیل عدم واردات گوشت از کشورهای همسایه همچون افغانستان، قرقیزستان ، تاجیکستان و...را جویا شده و در خصوص انحصار در حوزه نهادهای دامپروری به‌ویژه مرغداری، ضرورت اعلام قیمت‌ها توسط خود وزارتخانه کشاورزی، نبود وحدت‌ رویه میان بانک‌ها در ارائه وام که سبب بروز مشکلاتی شده است، تشدید اعتراض‌ها نسبت به عدم همکاری بانک‌ها در استهمال وام‌های کشاورزی براساس مصوبه مجلس و... نیز در این جلسه بحث و تبادل نظر کردند.

نماینده مردم همدان در مجلس همچنین در ادامه به اهم صحبت‌ها و پاسخ‌های وزیر جهاد کشاورزی در جلسه با نمایندگان کمیسیون ولایی اشاره کرد و گفت: حجتی با بیان اینکه معیشت مردم، دغدغه اصلی وی و همکارانش در وزارتخانه کشاورزی است از انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشترک با برخی از کشورها در حوزه واردات گوشت، سویا، ذرت و.. خبر داد.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: به گفته وزیر کشاورزی گوشت از آسیای میانه و قفقاز وارد کشور می‌شود، همچنین به تازگی میزان ۱۰۳ هزار تن گوشت گاوی وارد کشور شده و هیچ محدودیت و کمبودی در این زمینه وجود ندارد. این در حالی است که سال ۹۷ چندین برابر سال قبل از کشورهای همسایه گوشت وارد کشور شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: به زعم وزیر کشاورزی هیچ مجوز رسمی برای صادرات گوشت و دام وجود ندارد. گوشت و مرغ باید هدفمند توزیع شوند تا به دست گروه‌های هدف برسند.

وی به تاکید وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه لایحه بودجه تدوین شده برای سال ۹۸ در حوزه کشاورزی هیچ تناسبی با برنامه ششم توسعه ندارد، به دیگر صحبت‌های وی در این جلسه اشاره و تصریح کرد: به گفته محمود حجتی متاسفانه نگاه و برنامه خوبی طی چند دهه گذشته به‌دنبال قنوات نبوده؛ لذا احیای آن‌ها نیاز به همراهی و کمک دولت و مجلس دارد.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس افزایش ۳۰ درصدی صادرات گوجه فرنگی نسبت به سال گذشته، تاکید بر پرورش دام‌های پربازده و سرمایه‌گذاری در این بخش، برنامه وزارت کشاورزی برای حمایت از خانواده‌های روستایی در حوزه دامداری را از دیگر موضوعات مطروحه از سوی وزیر کشاورزی در جلسه با فراکسیون ولایی مجلس عنوان کرد.

منبع: تسنیم

انتهای‌ پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.