۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
کد خبر: 641663

رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش با دستیابی به تمامی اهداف از پیش تعیین شده پایان یافت.

 رزمایش اقتدار ۹۷ ارتش پایان یافت

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش، بعد از ظهر امروز با دست‌یابی به تمامی اهداف از پیش تعیین شده، پایان یافت.

در این رزمایش که به مدت دو روز در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان برگزار شد، بیش از ۱۲ هزار نیروی هجومی شرکت کردند و انواع عملیات‌های تازش آفندی، تک هماهنگ شده و پاکسازی را با استفاده از نیروهای واکنش سریع به اجرا درآوردند.

بنابراین گزارش؛ یگان‌های زرهی، توپخانه، واکنش سریع، پیاده مکانیزه، مهندسی رزمی، مخابرات و جنگال، پهپاد، هوانیروز با پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی در این رزمایش نقش آفرینی کردند.

در مرحله نخست رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نزاجا، پس از شناسایی پهپادها و بالگردهای هوانیروز، تیپ ۵۵ ه‌وابرد و تیپ ۲۵ واکنش سریع با تجهیزات کامل توسط بالگردهای ترابری شنوک و ۲۱۴ با عملیات هلی‌برن وارد منطقه رزمایش شدند و علاوه بر شناسایی، به عملیات پاکسازی و انهدام عناصر، تجهیزات و استحکامات دشمن پرداختند.

در مرحله پایانی رزمایش اقتدار ۹۷ نزاجا، توپخانه‌های ثابت و متحرک نیروی زمینی ارتش با حجم وسیع در کالیبرهای مختلف مواضع دشمن را از فواصل بین ۱۰ تا ۳۰ کیلومتری با شلیک گلوله‌های هوشمند و نقطه زن مورد اصابت قرار دادند.

همچنین یگان‌های زرهی و پیاده مکانیزه، با انجام عملیات هجومی و تک هماهنگ شده به سمت دشمن، مواضع و تجهیزات آن‌ها را منهدم ساختند.

اجرای عملیات تعاقب و انهدام کامل استحکامات دشمن، از جمله دیگر برنامه‌های مرحله نهایی رزمایش اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش بود.

نمایش قدرت، توان تحرک و جابجایی سریع نیروها و همچنین پشتیبانی هوایی بالگردهای هوانیروز در تمامی مراحل رزمایش از ویژگی‌های مهم رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی بود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.