یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷

عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

پزشکان از نصب کارت‌خوان در مطب‌ها استقبال می‌کنند

1

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه تمام پزشکان موظف به پرداخت مالیات هستند، گفت: اگر زیرساخت‌های نصب کارت خوان در مراکز درمانی و مطب‌ها فراهم شود، پزشکان از آن استقبال می‌کنند.

به گزارش گروه اقتتصادی قدس آنلاین، همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی درباره مصوبات این کمیسیون درباره مالیات پزشکان گفت: اگر زیرساخت‌های نصب کارت خوان در مراکز درمانی و مطب‌ها فراهم شود، پزشکان از آن استقبال می‌کنند. تمام پزشکان موظف به پرداخت مالیات هستند.

وی ادامه داد: امکان وجود تخلف مالیاتی در تمام گروه‌های جمعیتی وجود دارد. در جامعه پزشکی هم شاید وجود داشته باشد. سازمان نظام پزشکی وجود دارد. اگر تخلفی باشد قطعاً ورود می‌کند.

هاشمی در پایان تصریح کرد: از گذشته پزشکان جزء بهترین مودیان مالیاتی بوده‌اند و درحال حاضر هم همین طور است و نباید علیه جامعه پزشکی هجمه صورت گیرد.

به گزارش فارس، کمیسیون تلفیق مجلس در راستای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب دو بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی (دستگاه پوز) و مراکز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.