"جبار سعیداوی" با تاکید براینکه عادی سازی روابط اسرائیل با رژیم های عربی آغازی بر فروپاشی این رژیم ها خواهد بود، گفت: آنها با این کار خود بر حقانیت محور مقاومت و در راس آن ایران صحه گذاشتند.

عادی‌سازی روابط با اسرائیل آغازی بر فروپاشی رژیم‌های عربی

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، طی روزهای گذشته شاهد آن بودیم که ایالات متحده آمریکا کوشید تا با جمع کردن مسئولان برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی در "ورشو" پایتخت لهستان، اولا از طرفی جبهه ای هماهنگ را علیه جمهوری اسلامی ایران شکل دهد و از طرف دیگر روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را که از مدت ها پیش آغاز شده، تقویت و وارد مرحله جدیدی کند.

بیشتر کارشناسان و رسانه‌ها در تحلیل و ارزیابی خود از این نشست و نتایج آن تاکید کرده اند که نه فقط آمریکا در تحقق هدف خود مبنی بر تشکیل جبهه متحد علیه جمهوری اسلامی ایران موفق نبوده که حتی این نشست انزوای آمریکا در سطح جهان را به نمایش گذاشت و نشان داد که جهان دیگر از حالت تک قطبی خارج شده است.

ولی در همین حین، کارشناسان معتقدند که عادی سازی روابط رژیم های عربی شرکت کننده در این نشست با رژیم صهیونیستی وارد مرحله جدید و علنی شد.

در همین راستا، "جبار سعیداوی" کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل قدس آنلاین در ارتباط با سطح روابط رژیم های عربی و اسرائیل در مرحله کنونی، گفت: عادی سازی روابط اسرائیل و کشورهای عربی در سطح دولت ها و پادشاهی‌های موجود در منطقه، از مدت ها پیش آغاز شده و طی مدت اخیر وارد مرحله علنی شده است، ولی ملت ها و مردم کشورهای عربی و اسلامی هنوز این مسئله را نپذیرفته و در مقابل آن مقاومت می کنند.

جبار سعیداوی افزود: آمریکا با استفاده از رسانه های خود کوشید تا این نگاه را در کشورهای عربی ترویج دهد که دشمن آنها رژیم صهیونیستی نیست، بلکه این دشمن ایران است؛ از این رو آنها خود را از ترس به دامن دشمنشان یعنی اسرائیل انداختند؛ کشورهای عربی زمانی از اسرائیل می ترسیدند و امروز در دامن آن قرار گرفته اند و گمان دارند که اسرائیل یک کشور قدرتمند است که می تواند حامی آنها باشد.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه ما در آینده نزدیک شاهد آن خواهیم بود که سفارت اسرائیل در کشورهای عربی و بالعکس افتتاح خواهد شد گفت: کشورهای عربی با فشاری که از طرف آمریکا بر آنها وارد می شود، می خواهند یک جبهه متحد علیه ایران ایجاد کنند. آمریکا و اسرائیل تاکنون هرتلاشی که برای جلوگیری از نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان و گسترش تفکر انقلابی آن ممکن بوده است را اعمال کرده اند ولی در تحقق آن موفق نبوده اند. لذا تیرهای آخر آنها این است که روابط اسرائیل و کشورهای عربی را تقویت کرده و از این طریق به مقابله با ایران بپردازند.

وی با تاکید براینکه اقدام آمریکا، اسرائیل و کشورهای عربی به نفع جمهوری اسلامی و محور مقاومت است اظهار داشت: آنها به دست خود بر حقانیت محور مقاومت و در راس آن ایران صحه می گذارند و نشان می دهند که امروز جهان به دو جبهه غرب، اسرائیل و اتباع عربی آن و جبهه مقاومت در مقابل آن تقسیم شده است.

جبار سعیداوی در تحلیل خود از آینده کشورهای عربی و مسئله فلسطین با توجه به علنی شدن روابط رژیم های عربی و اسرائیل تصریح کرد: موضع دولت های پادشاهی عربی امروز در قبال مسئله فلسطین روشن شده و با پذیرش اسرائیل به عنوان یک کشور، مسئله فلسطین و اشغالگری رژیم صهیونیستی را به ورطه فراموشی می سپارند که البته این اقدام آغازی برای فروپاشی این حکومت های خائن خواهد بود؛ چرا که ملت های منطقه قطعا هوشیاری خود را بدست خواهند آورند و به این مسئله واکنش محکمی نشان خواهند داد.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: براین اساس دست جمهوری اسلامی و محور مقاومت نیز در نمایش تصویر واقعی رژیم های مزدور منطقه و تاکید بر حقانیت خود بازتر خواهد بود. ما اگر رسانه فعال و هماهنگی داشته باشیم می توانیم بسیار آسانتر افشاگری کنیم و اهداف خود را به پیش ببریم.

وی در مورد اینکه واکنش محور مقاومت در قبال عادی سازی روابط رژیم های عربی و اسرائیل چگونه باید باشد، گفت: محور مقاومت راه درستی را در پیش گرفته است و باید با قدرت به همین راه ادامه دهد؛ اگر امروز کشورها در مقابل ما مستاصل شده اند، دلیل آن همین مقاومت، ایثارگری و جان فشانی مردم ایران، رزمندگان حزب الله و ملت فلسطین است و ادامه این راه قطعا به شکست قطعی دشمنان خواهد انجامید.

سعیداوی در پایان به بهره کشی نتانیاهو از موضوع عادی سازی به نفع  خود پرداخت و گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز در داخل این رژیم با اتهام فساد روبه رو است و حزب او نیز شرایط خوبی ندارد. نتانیاهو می خواهد با تسریع روند عادی سازی چهره مخدوش خود را در سطح داخلی ترمیم کند و با ترویج این موضوع که کاری را محقق کرده است که دیگران نتوانسته اند، در انتخابات پیش روی پارلمان این رژیم دست بالا را داشته باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.