ظهر یکشنبه 4 فروردین ماه نخستین نرم افزار جامع گردشگری خراسان رضوی، با حضور رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور و هیات همراه، فرماندار و اعضای ستاد خدمات سفر تایباد در این شهرستان رونمایی شد.

رونمایی از نرم افزار جامع گردشگری خراسان رضوی در تایباد

به گزارش قدس آنلاین ، رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: از ابتدای نوروز 98 تاکنون 11 میلیون نفر شب اقامت در کشور ثبت شده است.

ولی تیموری افزود: بخش عمده این مسافران با توجه به تنوع‌ در جاذبه‌های گردشگری و تاریخی استان مورد نظر خود را انتخاب و به آن مقصد سفر می‌کنند.

وی تصریح کرد: یکی از استان‌هایی که در تمام فصول سال مورد توجه گردشگران داخلی و بین المللی قرار می‌گیرد، خراسان رضوی است از این رو باید امکاناتی فراهم شود تا مردمی که وارد شهر مشهد می‌شوند برای دیدن جاذبه‌های گردشگری و تاریخی به شهرستان‌های اطراف هدایت شوند.

ولی تیموری مطرح کرد: تایباد ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی فراوانی دارد که باید معرفی شود، گردشگران باید بدانند در کنار کلان شهرهایی مانند مشهد شهرستان‌هایی با ظرفیت بالا قرار گرفته، از جمله  مجموعه مزار مولانا که تاریخ، فرهنگ و تمدن این شهر را در بر دارد و به واسطه ارتباط فرهنگی عمیقی که بین حافظ و مولانا وجود دارد لازم است معرفی بیشتری برای گردشگران شود.

وی به بیش از 80 میلیون نفر جمعیت کشور اشاره کرد و افزود: این تعداد در طول سال حداقل یکبار برای سفر به شهرهای اطراف محل سکونت خود می‌روند اگر همین تعداد با آگاهی از نقاط گردشگری به شهرستان‌هایی مانند تایباد هدایت شوند کمک موثری در حوزه گردشگری و توسعه اقتصادی مناطق می‌کنند.

این نرم‌افزار یک سری اطلاعات کامل تایبادگردی شامل گردشگری، مقصدها، آثار و بناهای تاریخی، معرفی هنرمندان، اطلاعات عمومی شهرستان مانند شماره تلفن‌های ضروری، آدرس پمپ بنزین‌ها، مسیرهای تفریحی و تاریخی و .... را در دسترس گردشگران این منطقه قرار می دهد.

منبع : ایلنا

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.