جواد کریمی قدوسی گفت: بنا به گفته رهبری، اقدامات ضد ایرانی آمریکا و اروپا تازه شروع شده و جوسازی آنها علیه ایران در موضوعاتی همچون برنامه موشکی و حقوق بشر در راه است. در شرایط کنونی دولت‌های غربی نمی‌توانند در شورای امنیت قطعنامه‌ای علیه ایران به تصویب برسانند و اقدامات آنها به نتیجه نمی‌رسد.

ایران در هیچ جای برجام تعهد نداده که آزمایش موشکی نداشته باشد/ جوسازی دولت‌های غربی در شورای امنیت به نتیجه نمی‌رسد

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار «قدس آنلاین»، درباره جوسازی دولت های اروپایی علیه برنامه موشکی ایران و طرح فعالیت های موشکی کشورمان در شورای امنیت، اظهار داشت: چنین اقداماتی از سوی اروپا و آمریکا علیه برنامه موشکی کشورمان پیش بینی می شد. اگر به اظهارات رهبری در روز اول فروردین سال گذشته مراجعه کنید، خواهید دید که ایشان فرمودند اقدامات ضد ایرانی آمریکا و اروپایی ها تازه شروع شده و جوسازی های آنها علیه ایران در موضوعاتی همچون برنامه موشکی و حقوق بشری در راه است و چنانچه شاهدید این موضوعات نیز به وقوع پیوست.

کریمی قدوسی ادامه داد: اروپایی ها دنباله روی اقدامات آمریکا و دولت ترامپ هستند. در حالیکه ترامپ رسما حکم صادر کرد و گفت که آمریکا از برجام بیرون می رود، اروپایی ها هم در عمل همان رویه آنها را پیش گرفته اند. اروپایی ها به هیچ یک از تعهدات برجامی خود عمل نکردند که این درواقع نشان دهنده خروج آنها از برجام است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: اروپایی ها با دادن امتیاز ناچیز به ایران می خواهند به اهداف خود برسند. آنها مدعی اند که ایران می تواند صادرات محصولاتی همچون زعفران؛ پسته و فرش به اروپا را داشته باشد و در ازای آن سم و کود و محصولات پزشکی از اروپا بخرد، درحالیکه اروپایی ها بدلیل ترس از تحریم ها و مجازات آمریکا از همکاری با ایران در عرصه های مهم اقتصادی و بانکی خودداری می کنند.

وی تصریح کرد: غربی ها از سوی دیگر بحث حقوق بشر را درباره متهمان امنیتی که جاسوسی آنها اثبات شده مطرح می کنند، در حالی که مستندات جاسوسی این متهمان موجود است. اروپایی‌ها برخلاف مدارک موجود، متهمان امنیتی را تبعه خود قرار داده و موج ضد ایرانی به راه می اندازند. گرچه ترامپ رئیس جمهور آمریکا درخواست خود درباره برنامه موشکی کشورمان را به شورای امنیت می کشاند اما ایران در هیچ کجای معاهده برجام تعهد نداده که آزمایش موشکی نداشته باشد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس همچنین گفت: این حق ملت ایران است که برای توسعه و تقویت برنامه موشکی خود فعالیت کند و همچنین در عرصه های مختلف هسته ای حضور داشته باشد. در شرایط کنونی دولت های غربی نمی توانند در شورای امنیت علیه ایران قطعنامه ای به تصویب برسانند و جوسازی آنها در شورای امنیت به نتیجه نمی رسد، همچنین دیگر کشورهای عضو شورای امنیت همچون چین و روسیه نیز با تصویب قطعنامه علیه کشورمان مخالفت می کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.