مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی از چاپ و انتشار بیش از یک هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان توسط این انتشارات خبر داد.

بیش از ۱۲۰۰ عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان از سوی به‌نشر منتشر شد

به گزارش قدس آنلاین، حسین سعیدی اظهار داشت: به‌نشر از سال ۱۳۷۷ با کتاب‌های «پروانه» به حوزه ادبیات کودک و نوجوان ورود پیدا کرده است و این انتشارات تاکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب در زمینه کودکان و نوجوانان منتشر کرده که این کتاب‌ها حدود ۱۲۰ جایزه کشوری را از آن خود کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه که به طور متوسط از هر ۱۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان به‌نشر یک کتاب توانسته حائز رتبه برتر در جشنواره‌های ادبی کشور شود، افزود: از ابتدای فعالیت به نشر در حوزه کودکان، بیش از ۱۱۰ تصویرگر مطرح کتاب‌های کودکان و نوجوانان از سراسر کشور با این مجموعه همکاری داشته‌اند.

مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی در ادامه به رویکردهای این انتشارات در حوزه تولید کتاب کودک و نوجوان اشاره و گفت: در حوزه کودک و نوجوان در سه سال اخیر عموما تمرکز موضوعی کتب منتشر شده بر سه محور سبک زندگی ایرانی اسلامی، معارف اسلامی و ارزش‌های ولایی بوده است.

سعیدی با اشاره به تازه‌های نشر این انتشارات در حوزه کودکان و انقلاب اسلامی، عنوان کرد: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مجموعه ۱۲ جلدی «شاه فراری شده» در قالب «کتاب‌های پروانه» منتشر شده که در آن وقایع انقلاب اسلامی با زبانی کودکانه روایت می‌شود، همچنین مجموعه چهار جلدی «قصه‌های امام خمینی و بچه‌ها» که حاوی داستان‌های کوتاه و فرازهایی آموزنده از زندگی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است، ویژه کودکان روانه بازار نشر شده است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.