ارتش رژیم صهیونیستی به منظور کشف راه‌هایی برای درمان بیماری‌های روانی نظامیان خود، از خوک‌ها به عنوان حیوانات آزمایشگاهی استفاده می‌کند. 

خوک‌ها برای درمان سربازان اسرائیلی فراخوانده شدند

به گزارش خبرنگار بین الملل قدس آنلاین، روزنامه الکترونیکی رای الیوم نوشت: بعد از گذشت پنج سال از آخرین جنگ اسرائیل علیه غزه، داده‌های رسمی از شوک قوی وارد شده به نظامیانی حکایت دارد که در این عملیات حضور داشتند. 

جمعیت غیر انتقاعی ناتال (NATAL) , که به آسیب دیدگان بعد از شوک در اسرائیل کمک می‌کند، از افزایش ۵۵ درصدی نیازهای این جمعیت برای خدمت رسانی حکایت می‌کند؛ نیازهایی از جمله نیاز به مراکز بالینی و اجتماعی.

بنا بر اعلام این جمعیت در میان آسیب دیدگان نظامیان سابق اسرائیلی نیز مشاهده می‌شوند و میزان مراجعه نظامیانی که در عملیات موسوم به "صخره استوار" حضور داشتند به ۴۰ درصد رسیده است. 

از زمان این عملیات و مشخصا بعد از وخامت اوضاع در مرز غزه طی یک سال اخیر به سبب تیراندازی‌های زیاد به سمت شهرک‌های جنوب و غلاف غزه، تعداد اسرائیلی‌های ساکن خط رویارویی که به جمعیت ناتال مراجعه و برای خود یا فرزندانشان تقاضای کمک می‌کنند به صورت دراماتیکی افزایش یافته است. 

رادیو ارتش ارژیم صهیونیستی از افزایش شدید شمار اسرائیلی‌هایی خبر داد که از بیماری‌ها و تنش‌های روانی رنج می‌برند که علت این مسئله افزایش درگیری اخیر در نوار غزه و پرتاب موشک از سمت غزه طی حمله به این شهر در سال ۲۰۱۴ است. 

بنا بر اعلام این رادیو، تعداد مراجعه کنندگان به موسسه آسیب دیدگان ضایعه‌های روانی بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است. گفته می‌شود بعد از اینکه ارتش اسرائیل به افزایش خودکشی نظامیان در سال ۲۰۱۴ اذعان کرد، ارتش این رژیم فاش کرد صدها نفر از نظامیانش به اختلال استرسی پس از ضایعه روانی دچار شده اند که علت این ضایعه حضور آن‌ها در عملیات موسوم به "صخره استوار" بوده است.

روزنامه عبری زبان هاآرتص فاش کرده است وزارت امنیت رژیم صهیونیستی سالانه صدها هزار شِکِل برای خرید خوک هزینه می‌کند و هدف از این کار استفاده از خوک‌ها در آزمایشات پزشکی و عملیات جراحی است که این کار توسط پزشکان و پرستاران وابسته به ارتش اسرائیل صورت می‌گیرد. 

با آزمایشاتی که بر روی خوک‌ها انجام می‌شود درمان‌های ویژه اختلال روانی نظامیان بعد از جنگ، حاصل می‌شود. 

منابع امنیتی در تل آویو اشاره کردند بعد از پایان آزمایش‌های پزشکی، خوک‌ها بیهوش می‌شوند و سپس به شیوه ”مرگ خودخواسته“ می‌میرند و بعد از آن نتایج به دست آمده بر روی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی اجرا می‌شود که به ضایعه‌های روانی بعد از جنگ مبتلا شده اند. 

علاوه براین فقط در سال گذشته وزارت امنیت اسرائیل با خرید ۹۰ رأس خوک موافقت کرده بود تا پزشکان نظامی از آن‌ها در آزمایشات خود استفاده کنند. 

استفاده ارتش اسرائیل از خوک برای آزمایشات پزشکی، با انتقاد تامر لوتسکی، عضو جمعیت مبارزه با آزمایش بر روی حیوانات مواجه شده است. وی معتقد است می‌توان بدون استفاده از حیوانات این آزمایشات را انجام داد.

به گفته منابع بلند پایه امنیتی در تل آویو نخستین بار ارتش اسرائیل در سال ۲۰۰۰ از خوک‌ها در آزمایشات پزشکی و به منظور کشف واکنش و تاثیر پذیری خوک‌ها از عملیات انفجاری استفاده کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.