چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴

مدیرعامل شرکت مس:

نگرانی بابت کاهش تولید مس وجود ندارد

مس کرمان

کرمان-مدیرعامل شرکت مس گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هیچ‌گونه نگرانی بابت کاهش تولید در سال جاری نداریم و انشاالله تولید امسال بیشتر از سال گذشته خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین؛ اردشیر سعدمحمدی با بیان این‌که طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد یکی از طرح‌های توسعه‌ای مهم شرکت مس در سال‌جاری است گفت: از اول مردادماه اورهال این کارخانه با هدف حل مشکلات محیط‌زیستی و افزایش ظرفیت ذوب خاتون‌آباد از ۸۰ هزار تن به ۱۲۰ هزار آند آغاز شده است.

وی با تأکید بر این‌که با همکاری و همت تمام پرسنل صنعت مس، امسال شاهد خلق رکورد جدید در تولید کاتد خواهیم بود افزود: با افزایش ظرفیت ذوب خاتون‌آباد، مجموع ظرفیت تولید آند شرکت مس در استان کرمان به ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید که بخشی از کنسانتره موردنیاز این طرح‌ها از معادن مس درآلو، دره‌زار و چاه فیروزه تأمین خواهد شد.

سعد محمدی با اشاره به اجرای هم‌زمان طرح اسیدسولفوریک خاتون‌آباد با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال گفت: در سال‌های گذشته کارخانه ذوب خاتون‌آباد دچار برخی مشکلات محیط زیستی بود که با پیگیری‌های انجام‌شده و بر پایه اعلام سازمان‌های نظارتی غبار خروجی الکتروفیلتر درایر و الکتروفیلترهای فلش به حد استاندارد رسیده است.

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به اینکه راه‌اندازی کارخانه اسیدسولفوریک خاتون‌آباد مهر پایانی بر تمام حاشیه‌های زیست‌محیطی شرکت مس خواهد بود اظهار داشت: در سال جاری با بهره‌برداری همزمان این دو طرح توسعه‌ای در خاتون‌آباد شاهد سبز شدن صنعت مس و توسعه پایدار خواهیم بود.
 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.