یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی:

تکریم هنرمندان به جریان فرهنگی در استان تبدیل شده است

فرخنده

خراسان شمالی-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: تکریم هنرمندان به جریان بزرگ فرهنگی در این استان تبدیل شده است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی، حسین فرخنده، در آیین اختتامیه چلگی کارتون و کاریکاتور ایران در تماشاخانه شمس بجنورد ضمن ابراز خرسندی از این که موضوع تکریم هنرمندان در قالب برنامه‌های مختلف به یک جریان خوب فرهنگی تبدیل شده است، افزود: این برنامه‌ها یک آغاز است و تداوم و پی‌گیری برنامه هایی از این دست موجب می شود تا این سنت نیکو هر سال باشکوه تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

وی، مفاخر و پیشکسوتان را ریشه‌های فرهنگ و هنر دانست و تقدیر و تکریم آن‌ها را، تکریم جایگاه  فرهنگ و هنر بیان کرد.

دبیرچلگی کارتون و کاریکاتور ایران ضمن تبیین جایگاه هنر گفت: هنر زمانی شکل می‌گیرد که بتوانیم برای معرفی فرهنگ و هنر گام برداری و فراگیرتر کنیم.

عباس ناصری با بیان این که احترام گذاشتن به پیشکسوتان وظیفه ماست، از هنرمندان استان که اجازه دادند تا با چهره آن‌ها شوخی کنیم، تقدیر کرد و این حرکت را هنرمندانه خواند.

وی هم چنین به استقبال خوب هنرمندان کشور در هر دوره از چلگی و شرکت بیش از ۲۰ استان اشاره کرد و افزود: در این آیین  ۲۱ اثر از هنرمندان برای تماشای علاقه مندان به نمایش درآمده است.

گفتنی است؛ در حاشیه برگزاری آیین اختتامیه چلگی کارتون و کاریکاتور نمایشگاه آثار هنرمندان در نگارخانه گلشن بجنورد برپا شد و با حضور اهالی هنر و مسئولان از پیشکسوتان هنر بجنورد، «محمد حسن یادگار»، «بهمن توکل»، «غلامرضا داورپناه» » و «محمود اکرامی فر» تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.