وزیر امور خارجه ایران در دیدار رئیس و اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس گفت: آمریکا نگران شکست خود در صحنه دیپلماسی است.

آمریکا نگران شکست خود در صحنه دیپلماسی است

قدس آنلاین: رئیس و اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه پس از تحریم ظریف با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

ظریف در جمع اعضای این فراکسیون عنوان کرد: آمریکا نگران شکست خود در صحنه دیپلماسی است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در صحنه‌های میدانی، منطقه‌ای و بین‌المللی موفق بوده است، تصریح کرد: فشار آمریکا به ایران به دلیل قوت و قدرت جمهوری اسلامی است نه ضعف.

در این دیدار رئیس و اعضای فراکسیون دیپلماسی مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از زحمات وزیر خارجه کشورمان، اقدام آمریکا در تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی کشور را تقبیح و محکوم کردند.

بعدازظهر امروز  همچنین «سید محمد علوی» وزیر اطلاعات به همراه معاونانش در محل وزارت امور خارجه حضور یافت و با ظریف دیدار کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و حسن روحانی رئیس جمهوری از جمله مقاماتی بودند که در هفته گذشته با حضور در محل وزارت خارجه با ظریف دیدار و اقدام آمریکا در تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران را محکوم کردند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا بامداد پنجشنبه دهم مرداد ماه نام ظریف را در فهرست تحریم‌ها قرار داد. قرارگیری نام افراد در این فهرست، دارایی‌های احتمالی آن‌ها در آمریکا را مسدود کرده و اتباع آمریکا را از داد و ستد مالی با آن‌ها منع می‌کند.

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.