معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی، از ورود دادستانی به موضوع تلف شدن ۷ قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد خبر داد و گفت: در این خصوص، کمیته حقیقت‌یابی تشکیل شد تا موضوع را بررسی کند.

ورود دادسرای مشهد به موضوع تلف شدن ۷ قلاده توله ببر در باغ وحش

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی، فرزاد بهشتی توندری از ورود دادستانی به موضوع تلف شدن هفت قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد خبر داد و اظهار داشت: مدتی قبل هفت قلاده توله ببر مربوط به سه ببر مادر به نام‌های تینا، مایا و رایا در باغ وحش مشهد جان خود را از دست دادند که سه توله ببر مربوط به تینا، سه توله ببر مربوط به مایا و یک توله ببر مربوط به رایا بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مرگ سه قلاده از توله ببرهای مذکور از آنجایی که گربه‌سانان فرزندان خود را به صورت گزینشی بزرگ می‌کنند توسط مادر خود کشته شدند به صورت طبیعی بوده، اما مرگ چهار قلاده دیگر غیرطبیعی بوده که در این خصوص کمیته حقیقت‌یابی تشکیل شده تا موضوع را بررسی کند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با بیان اینکه در صورتی که نتایج کمیته حقیقت‌یاب از عمدی بودن موضوع حکایت داشته باشد برخورد با مجرمان براساس ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی در دستور کار قرار می‌گیرد، اضافه کرد: قرار بر این شد که دوربین‌های باغ وحش به صورت آنلاین در اختیار محیط زیست قرار گیرد و قسمت‌هایی که نقاط کور هستند نیز شناسایی شود.

بهشتی توندری اظهار کرد: همچنین قرار بر این شد که روی تمامی قلاده‌ها میکروچیپ نصب شود که تاکنون روی تعدادی از قلاده‌ها نصب شده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با بیان اینکه اختلاف مدیریتی و سهل‌انگاری برخی از افراد سبب این موضوع شده، بیان کرد: مهلت ۶ ماهه‌ای به باغ وحش جهت برای نواقص اعطا شد تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد، در غیر این صورت دستور کار دادستانی تعطیلی این باغ وحش است.

وی با اشاره به احضار برخی از افراد در این خصوص، گفت: مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی همراه کارشناسان، رئیس اداره حیات وحش و مدیر باغ وحش احضار شدند، همچنین با برخی از سمن‌های فعال در این زمینه جلسه‌ای برگزار شد و تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

گفتنی است، مردادماه جاری برخی از خبرگزاری‌ها از تلف شدن هفت توله ببر باغ وحش مشهد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر دادند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.