معاون دبیرکل حزب‌الله در ارتباط با پاسخ یکشنبه (دیروز) این جنبش به رژیم صهیونیستی اعلام کرد، حزب‌الله دنبال حفظ قدرت بازدارندگی است و توانسته معادله قدرت را تثبیت کند.

تأکید «نعیم قاسم» بر تثبیت «معادله قدرت» به دست حزب‌الله

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، حزب الله لبنان یکشنبه (دیروز) اعلام کرد، در پاسخ به اقدامات رژیم صهیونیستی یک خودروی نظامی صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی را منهدم کرده است.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله در همین ارتباط اعلام کرد: حزب‌الله می‌خواهد قدرت بازدارندگی و قواعد درگیری را حفظ کند تا جلوی امور خطرناک‌تر را بگیرد.

وی در سخنرانی دومین شب محرم‌الحرام در مجمع «سید الشهدا» ضاحیه بیروت افزود: مقاومت، به پاسخ به دشمن صهیونیستی متعهد بود و این رژیم اشغالگر را ناچار به قواعد درگیری کرد که منجر به بازدارندگی آن شد.

 نعیم قاسم ادامه داد، این مقاومت آزاد و حمایت می‌کند و حزب‌الله توانست «معادله قدرت» را تثبیت کند.

وی ضمن قدردانی از توجهات مردمی و رسمی درباره لزوم پاسخگویی مقاومت به تجازو صهیونیستی گفت: ما چه به حرف و چه به عمل در خط پیروزی قرار داریم.

حزب‌الله اعلام کرده انهدام خودروی زرهی صهیونیست‌ها در پاسخ به شهادت دو تن از اعضایش به نام‌های «حسن زبیب» و «یاسر ضاهر» در سوریه (در حمله بامداد سوم شهریور ماه اسرائیل به مناطقی در سوریه) صورت گرفته و هنوز پاسخ تجاوز پهپادی صهیونیست‌ها به ضاحیه (در سوم شهریورماه) را نداده است.  در بیانیه دیروز حزب‌الله آمده بود: «ساعت ۱۶:۱۵ دقیقه عصر (به وقت محلی)، گروه شهیدان «حسن زبیب» و «یاسر ضاهر»، یک خودرو نظامی اسرائیلی را در مسیر پادگان «آویویم» هدف قرار دادند که در اثر این حمله تمامی سرنشینان آن کشته و زخمی شدند.»

بر اساس گزارش برخی منابع صهیونیستی، خودرویی که هدف حمله تلافی‌جویانه حزب‌الله قرار گرفته، خودروی زرهی «زاو» (گرگ) بوده که این خودرو قابلیت حمل ۱۲ نفر را دارد.

حمله امروز حزب‌الله لبنان پس از آن صورت می‌گیرد که سید حسن نصرالله در سخنرانی هفته گذشته خود پاسخ به حمله پهپادی رژیم صهیونیستی در بیروت را حتمی دانست و تأکید کرد که زمان بزن درویی تمام شده است (جزئیات بیشتر).

بسیاری از گروه‌های مقاومت در منطقه و شخصیت‌ها و روسای احزاب سیاسی لبنان حمایت خود را از پاسخ تلافی‌جویانه و انتقام‌آمیز مقاومت لبنان به رژیم صهیونیستی اعلام کردند (جزئیات بیشتر).

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.