وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت:گردشگری مذهبی نرخ هزینه کرد گردشگری را برای گردشگران به طور میانگین ۳ تا ۴ برابر کمتر می کنداز این رو این نوع گردشگری یکی از اولویت های اصلی این وزارتخانه است.

گردشگری مذهبی هزینه هارا تا ۴ برابر کمتر می کند/  یکی از اولویت های وزارت جدید گردشگری مذهبی است

علی اصغر مونسان در حاشیه همایش سرمایه گذاری گردشگری در شرق کشور در مشهد ، در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: گردشگری مذهبی یکی از مزیت های بزرگ کشور است.

وی با بیان اینکه توجه به گردشگری مذهبی یکی از اولویت های اصلی این وزارتخانه است، تصریح کرد: این نوع گردشگری از ظرفیت های خوبی در همه زمینه ها برخوردار است و از طرفی این گردشگری باعث شده است تا ترکیبی از گردشگری در کشور رخ دهد به طوری که گردشگران با هدف اولیه زیارت به کشور سفر می کنند اما در کنار این نوع گردشگری ، به گردشگری درمانی ، طبیعت گردی و تاریخی نیز می پردازند که این موضوع باعث شده است  نرخ هزینه کرد گردشگری را برای گردشگران به طور میانگین ۳ تا ۴ برابر کمتر می کند، از این رو توجه به نوع گردشگری بسیار اهمیت دارد و جزو اولویت های اصلی وزارتخانه است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: شهر مقدس مشهد به جهت وجود بارگاه امام رضا (ع) بالاترین نرخ گردشگری مذهبی را در کشور دارا می باشد که باعث شده است این شهر و استان خراسان رضوی به یکی از قطب های گردشگری کشورتبدیل شود و زیرساخت های کمی و کیفی خوبی نیز در این استان وجود دارد و انتظار می رود با تلاش استاندار خراسان رضوی گردشگری را از مشهد به سایر شهرستان ها نیز سوق دهیم.   

وی همچنین در مورد ثبت جهانی  آثار تاریخی کشورنیز بیان داشت: هرکشوری در دنیا سالانه  یک سهمیه برای ثبت جهانی آثار تاریخی دارد  از این رو چون کشور ما دارای آثار متعدد تاریخی است و برای اینکه این اثار در صف انتظار باقی نمانند ثبت زنجیره ای آثار را در دستور کار قرار دادیم و در حال حاضر پرونده راه آهن شمال به جنوب را با عنوان ثبت جهانی بعدی در حال آماده شدن است و سال گذشته نیز جنگل های هیرکانی به طول ۸۵۰کیلومتر که شامل ۵استان می شد را ثبت جهانی کردیم .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حسین ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
    0 0
    السلام علیکم : بهتــــــــــــر است بنویسید ....گردشگری مذهبی هزینه ها را تا یکچهـــــــــــــــــــــارم کاهش میدهد نه اینکه تا چهـــــــــــــار برابر کم میکند.اگر هم از زبان دیگری نوشته اید به او یادآوری کنید درست صحبت کند.