سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

با حضور مدیر شبکه یک و استاندار کرمانشاه؛

تفاهم‌نامه همکاری برای تولید «نون.خ» امضا شد

نون خ

استاندار کرمانشاه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری تولید فصل دوم مجموعه تلویزیونی «نون.خ» گفت: ما در دولت در تلاشیم تا اورامانات را ثبت جهانی کنیم و فیلم برداری فصل دوم «نون. خ» در این منطقه می تواند موجب تسریع در این مهم شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری تولید فصل دوم مجموعه تلویزیونی «نون. خ» دوشنبه (۲۰ آبان) با حضور مدیر شبکه یک، استاندار کرمانشاه و برخی مدیران سیما برگزار شد. همزمان با آغاز هفته وحدت و در آستانه میلاد با سعادت نبی اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع)، تفاهم نامه همکاری برای تولید فصل دوم سریال «نون. خ» به امضای مجید زین العابدین مدیر شبکه یک و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه رسید.

در ابتدای این مراسم مدیر شبکه یک سیما گفت: خوشحالیم که تفاهم نامه همکاری برای تولید فصل دوم این سریال در این ایام فرخنده و مبارک منعقد می شود. مجید زین العابدین اظهار داشت: ما در نوروز ۹۸ خیلی خوب توانستیم رسوم و آداب مردم خون گرم کرد را در سریال «نون. خ» به تصویر بکشیم همان طور که در سریال «پایتخت» هم با مقبولیت مردمی مواجه شدیم. شاید در برنامه های مختلف تلویزیون تصاویر خوبی از مردم کردنشین نمایش داده شده باشد اما هیچ برنامه ای مانند سریال «نون. خ» نتوانست به خوبی هویت هموطنان کرد را بازنمایی کند.

وی با بیان اینکه «نون. خ» در نوروز ۹۸ بیشترین بیننده را به خود اختصاص داد تصریح کرد: همین رضایت مندی ما را برای تولید فصل دوم آن مشتاق کرد و امیدواریم فصل دوم از لحاظ کیفی و محتوایی جذاب تر باشد.

مدیر شبکه یک با اشاره به این که تاکنون چندین کشور همسایه پیشنهاد خرید حق پخش سریال «نون. خ» را داشتند، افزود: جالب است که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی هم این سریال جزو پر بیننده ترین سریال ها بوده است.

زین العابدین در پایان گفت: از این که قرار است فصل دوم این سریال با حمایت استاندار فرهنگ دوست کرمانشاه تولید شود موجب خوشحالی است و امیدواریم تولید این سریال بتواند در بازنمایی ظرفیت های جهانی استان کرمانشاه در ابعاد مختلف کمک کند.

در ادامه مهدی فرجی تهیه کننده مجموعه تلویزیونی «نون. خ» با ابراز خرسندی از این که شرایط امضای تفاهم نامه تولید فصل دوم هم از سوی شبکه یک و هم استانداری کرمانشاه فراهم شده است، یادآور شد: ما از چهار ماه قبل وارد مرحله پیش تولید فصل دوم شده ایم و به همراه تیم تولید، لوکیشن های مورد نظر هم انتخاب شده است.

فرجی با تاکید بر بهره مندی بیشتر از بازیگران بومی و ظرفیت های استان در سری دوم «نون. خ» تصریح کرد: ما در این فصل بیش از دو برابر از هموطنان کرد، زبان بهره خواهیم برد.

وی افزود: براساس پیش بینی ها، تا دو هفته آینده کار فیلم برداری کلید خواهد خورد و دو ماه در استان کرمانشاه طول خواهد کشید.

تهیه کننده «نون. خ» در انتها عنوان کرد: این سریال در بهترین زمان یعنی ماه مبارک رمضان سال ۹۹ پخش خواهد شد و امیدوارم در ۲۵ شبی که این مجموعه روی آنتن می رود، بتوانیم حق مطلب را ادا و رضایت مخاطبان را جلب کنیم.

استاندار کرمانشاه هم در ادامه این مراسم ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار داشت: سازمان صداوسیما در زلزله اخیر در پیگیری حل مشکلات مردم کمک شایانی کرد و موجب تسریع در حل امور شد و برگزاری جشنواره پویانمایی نیز حال مردم مصیبت زده را بهتر کرد که اینجا لازم است از دکتر علی عسکری قدردانی ویژه ای داشته باشم.

وی با ابراز رضایت از امضای توافق نامه همکاری تولید فصل دوم سریال فاخر «نون. خ» ادامه داد: این سریال در معرفی آداب مردم کردزبان به جهانیان می تواند کمک شایانی کند.

هوشنگ بازوند گفت: ما در دولت در تلاشیم تا اورامانات را ثبت جهانی کنیم، فصل دوم «نون. خ» هم قرار است در این منطقه فیلم برداری شود، ما امیدواریم این سریال بتواند در تسریع ثبت جهانی آن کمک کند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: ما در سال آینده میزبان کنفرانس بین الملل گردشگری روستایی ۲۰۲۰ با حضور کشورهای مختلف جهان هستیم و معتقدم سریال «نون. خ» در معرفی استان ما و مردم خون گرم کرد موثر و مفید است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.