معاون امور توانبخشی خراسان رضوی در مراسم رونمایی از ۵۳تاکسی و ون ویژه معلولان در مشهد گفت: افراد دارای معلولیت می‌توانند در تماس با تاکسی شهری به شماره ۱۳۳ با اعلام معلولیت و ناتوانی خود ، درخواست اعزام تاکسی از این بخش را کنند.

رونمایی از ۵۳ دستگاه تاکسی و ون ویژه معلولان در مشهد

به گزارش قدس آنلاین، معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: از این تعداد ۵۰ دستگاه تاکسی برای تردد درون شهری مشهد و سه دستگاه ون شهری ویژه استفاده معلولان به صورت مناسب سازی شده مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مسعود فیروزی افزود: افراد دارای معلولیت می‌توانند در تماس با تاکسی شهری به شماره ۱۳۳ با اعلام معلولیت و ناتوانی خود درخواست اعزام تاکسی از این بخش نمایند.

وی با بیان اینکه روند ارائه خدمات به معلولان در شهر مشهد مطلوب و قابل توجه است ادامه داد: از یک ماه پیش نیز بر اساس مصوبه شورای شهر مشهد هر فرد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید می‌تواند ماهانه ۶۰ سفر رایگان با اتوبوس و قطار شهری با استفاده از من کارت رایگان داشته باشد.

فیروزی گفت: متقاضیان استفاده از این تسهیلات باید به آدرس اینترنتی https://www.mashhad.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و دریافت کارت اقدام کنند.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی افزود: شعار امسال روز جهانی معلولان " ارتقای مشارکت افراد دارای معلولیت برای دستیابی به توسعه فراگیر، پایدار و عادلانه " انتخاب شده است و برای تحقق این شعار حمل و نقل مهمترین مسئله این قشر است.

هم اکنون بیش از ۱۲۳ هزار نفر در خراسان رضوی دارای پرونده معلولیت در بهزیستی این استان هستند که بیش از ۵۰ هزار نفر آنان در کلانشهر مشهد می‌باشند.

منبع: ایرنا 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.