استاندار خراسان رضوی از فعالان اقتصادی این استان خواست در زمینه راه‌اندازی مراکز توانمندسازی اقتصادی مردمی نیز فعال شوند.

فعالان اقتصادی خراسان رضوی در راه‌اندازی مراکز توانمندسازی مردمی پیشگام شوند

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا رزم‌حسینی در همایش ملی ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی در مسیر  توسعه اقتصادی که در محل اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه کشور در حال حاضر در شرایط ویژه اقتصادی قرار دارد اظهار داشت: از جایی که نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر رای مردم است، باید سرمایه‌های اجتماعی را افزایش داده و توجه به معیشت مردم در جنگ اقتصادی یکی از مهمترین مصادیق بالا بردن سرمایه اجتماعی است.  

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بخشی از اعتراضات مردم ناشی از تبعیض است خاطرنشان کرد: اگر با اجرای مدلی شبیه معین‌های اقتصادی، زمینه توانمندسازی مردم و رشد اقتصادی آن‌ها فراهم شود، اعتراضات کمتری را در کشور شاهد خواهیم بودیم.  

رزم‌حسینی اضافه کرد: اگر در مناطق پیرامون مجتمع‌های اقتصادی بزرگ از پتروشیمی تا صنایع و معادن، مردم به روش‌های مختلف برای توانمند شدن آموزش‌های لازم را فرا می گرفتند، امروز شاهد توسعه یافتگی این مناطق بودیم اما تاکنون کمتر انجام این مسئولیت اجتماعی از شرکت‌های مذکور مطالبه شده است.

وی ادامه داد: تاکید بر این نکته که باید همانند کشورهای توسعه یافته به سمت تغییر رویکرد اساسی در سیستم مدیریتی کشور حرکت کنیم، تضعیف انقلاب اسلامی نیست بلکه حفظ نکردن مردم در سیستم مدیریتی، تضعیف انقلاب محسوب می‌شود.

استاندار خراسان رضوی افزود: هنوز باور نکرده‌ایم که کشور در شرایط یک جنگ اقتصادی به سر می‌برد، برای همین اقتصاد را جناح‌بندی کرده و مفاهیم کاملا علمی اقتصاد را به سیاست‌های چپ و راست منتسب می‌کنیم.

رزم‌حسینی در ادامه سخنان خود خطاب به فعالان اقتصادی حاضر در همایش ملی «ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی در مسیر  توسعه اقتصادی» گفت: بخش خصوصی در یک برهه‌ای مسجد و مدرسه برای خدمت به مردم احداث می‌کرد اما امروز نوبت آن است که با توجه به شرایط موجود کشور و تحریم‌های اقتصادی، علاوه بر کارهای پیشین که ذکر شد، مراکز توانمندسازی را هم راه‌اندازی کنند.

وی با گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم خاطرنشان کرد: هر کشوری برای حفظ دامنه امنیت خود اقداماتی را حتی در خارج از محدوده سرزمینی انجام می‌دهد چرا که دایره امنیت ملی وسیع‌تر از آن است که هر کشوری فقط بخواهد آن را در داخل مرز خود حفظ کند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.